No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Podľa jednej z poslankýň sa výstavba plavárne predraží

14. marca 2023 | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC – Výstavba plavárne v Lučenci sa skomplikovala. Na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva to povedala poslankyňa Renáta Endrődyová. Podľa jej slov sa projekt predraží a mešká, čo by mohlo ohroziť zisk dotácie.

"Dnes vieme, že zhotoviteľ plavárne si nárokuje na dodatok k zmluve o dielo zhruba o 300-tisíc eur. Stavba plavárne zastala a sme v omeškaní zhruba o štyri mesiace. Zistila som, že meškanie, podľa informácií, ktoré dnes odzneli na kontrolnom dni, spôsobujú vady projektovej dokumentácie. Konkrétne poddimenzovaná oceľová konštrukcia, na ktorej streche má byť umiestnená fotovoltika, pričom váhu naprojektovaných fotovoltických panelov by uvedená konštrukcia neudržala," povedala Endrődyová na zasadnutí. Ako dodala, údajne je potrebné objednať oceľ, čo by malo stáť spomenutých zhruba 300-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Plaváreň pri mestskom kúpalisku začali stavať vlani v lete. Zhotoviteľom je lučenecká firma Construct, s.r.o., ktorá má budovu postaviť za 5,5 milióna eur s DPH do 14 mesiacov od začiatku. Mesto projekt financuje z úveru a dotácie z Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur.

Endrődyová zdôraznila, že pre časový sklz sa zrejme nestihne stavba dokončiť do konca roka. To by ohrozilo získanie jeden a pol miliónovej dotácie a mesto by si podľa nej muselo zobrať úver v tejto výške. "Plus ďalších 700-tisíc eur, ktoré sme z existujúceho úveru použili na bežné výdavky mesta," dodala poslankyňa.

Primátorka Alexandra Pivková poslankyni oponovala, že nemá dobré informácie. "Máme kontrolné dni, stavebný dozor, ďalšieho projektanta, autorský dozor. Prosím, aby ste takéto informácie nepodávali, kým nemáte relevantné informácie aj z druhej strany," zareagovala Pivková.

S otázkami k tejto téme sa náš partnerský web Novohradské.sk obrátili na mesto Lučenec. Správu budeme aktualizovať.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross