No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenská synagóga opeknela na prehliadke Nedeľa módy. Modelka mala šaty z ostrihaných vlasov

Nedeľa módyPrvýkrát v histórii Lučenca sa tradičná akcia Nedeľa módy presunula z dvorany Reduty do zrekonštruovanej synagógy. Nebolo v nej jediné voľné miesto. Nečudo, veď sa na pódiu predstavili krásne dievčatá a sympatickí chalani, ktorí predvádzali najnovšiu módu.

Niekoľkoročnou tradíciou Nedele módy bolo predvádzanie šiat, ktoré sú najnovšími módnymi trendmi a výlučne ich navrhujú domáci lučenskí módni návrhári. Okrem modeliek a modelov sa predstavili aj domáci sláčikoví umelci či mladý nádejný tanečník, ktorý bol nedávno štvrtý najlepší na Slovensku. Najväčším lákadlom a pastvou pre oči mužskej časti hľadiska boli predvádzania šiat v podaní mladých modeliek, ale na svoje si prišli v hľadisku aj dámy a slečny.

Nedeľa módy - FOTO: Kvetoslava DedinskaPodľa Evy Balážovej, prezidentky klubu Astra, ktorý bol hlavným organizátorom podujatia, neskutočné boli aj šaty z ostrihaných vlasov a polmetrovým účesom, pod ktorý sa podpísal domáci kaderník Erich Petroczi. Ako Balážová priblížila, tradícia módnych prehliadok má v Lučenci približne 20 rokov, pravidelne ju však organizujú posledných sedem rokov, donedávna tomu tak bolo v Redute. „Priestor bol v tom čase veľkolepý,“ povedala Balážová, podľa ktorej ale nový atraktívny priestor je ako stvorený na kultúrno-spoločenské podujatia. „Dá sa neskutočne nasvietiť a má čarovnú a neopakovateľnú atmosféru. Spája sa tam veľká energia,“ priblížila organizátorka, podľa ktorej až približne 400 ľudí na módnej prehliadke neočakávali. „Stoličky nestačili, museli sme pridávať ďalšiu stovku a návštevníci ešte aj stáli,“ dodala. Zároveň podotkla, že atmosféra bola vytvorená aj vďaka priestoru, ale aj vďaka ľuďom, ktorí prišli.

Filozofiou tejto módnej prehliadky podľa prezidentky klubu je ukázať, že v meste majú veľa pekných priestorov a predajní so šikovnými podnikateľkami, ktoré dokážu pripraviť atraktívnu ponuku. Okrem nich boli na móle odprezentované aj kožuchy svetového rázu, ktoré boli podľa Balážovej predstavené v New Yorku, Miláne, Paríži či Londýne.

V hre bola opäť aj tombola a výťažok z nej i vstupného išiel aj na charitu pre deti, ktoré majú talent a žijú v sociálne slabých rodinách.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross