No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lucia Bozóová na stupni víťazov, kategóriu Sportmodel vyhrala s prehľadom

Je tomu viac ako rok, keď Rimava.sk priniesla článok o Lucii Bozóovej, ktorej učarovala kulturistika. Vtedy sa zúčastnila medzinárodných majstrovstiev Slovenska vo Fiľakove a Thermal Cup-u v Dunajskej Strede. Na týchto dvoch súťažiach nabrala svoje prvé skúsenosti so súťažnými pódiami v kulturistike. Po roku sa opäť postavila pred porotu, ktorá ju ohodnotila na tú najvyššiu priečku.

Tento rok po prvýkrát súťažné pódium okúsila v Maďarsku, kde z deviatich pretekárok skončila na 6. mieste. „Prvú súťaž som mala hlavne na vychytanie chybičiek, pri pózovaní a podobne,“ priblížila Lucia pre Rimava.sk. To sa podľa jej slov aj podarilo, a tak druhou súťažou, na ktorú sa v príprave od júla najviac sústredila bol októbrový Toro Cup 2018 v Bratislave. A práve tu po prvýkrát zažila pocity víťazstva, v kategórii Sportmodel obsadila 1. miesto. „Prvé pocity boli pocity veľkej radosti,“ prezradila Lucia, ktorá za svoje víťazstvo vďačí najmä majsterke sveta WFF Nabba Blanke Vaššovej z Fiľakova, ktorá jej v príprave radila v oblasti stravy a kontrolovala jej formu. „Ďakujem však aj priateľovi, mojej rodine a zamestnávateľovi, že majú so mnou pevné nervy,“ doplnila s úsmevom.

Lucia chcela ešte tento rok stihnúť súťaž na Ukrajine, ale kvôli pracovným povinnostiam ju nakoniec vynechá. „Hoci ma moja práca baví, robím v 12-hodinových smenách, takže celý deň som v práci a popri tom si privyrábam aj hostesingom,“ spomenula. Napriek tomu sa nevzdáva a od februára začína s diétou na jarné súťaže. Ako sama hovorí, budúci rok chce absolvovať viac súťaží aj napriek pracovnému vyťaženiu. Rodáčka z Lučenca je tak dôkazom toho, že keď sa chce, všetko sa dá.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Lucia Bozóová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross