No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Maduar na svojom turné bude mať hostí od Prahy až po Štokholm

maduarRimavskosobotská skupina Maduar na svojom novembrovom videoturné bude plná hostí. Prvým z nich je člen hudbonej formácie, Rimavskosoboťan Erik Aresta známy ako MC Erik, ktorý už dlhé roky pôsobí v Prahe ako DJ v renomovaných pražských kluboch. Predzvesťou ďalšej spolupráce a bolo už v minulom roku niekoľko spoločných vystúpení, z ktorých mal najväčší ohlas open air koncert s viac ako 4 tisíc ľuďmi na námestí v ich rodnej Rimavskej Sobote. Tohtoročnú šnúru koncertov odštartujú 9. novembra v Rimavskej Sobote.

Ako sa Erik priznal: „Veľmi sa mi to páčilo a chytila ma taká nostalgia, už vtedy som chalanom povedal, že keď vymyslia a zorganizujú čokoľvek dalšie, moju účasť majú dopredu potvrdenú.” Preto bratia Matyinkovci neváhali a pri príprave novembrovej koncertnej šnúry neváhali a zavolali svojho bývalého člena, známeho v 90-tych rokoch aj z formácie MC Erik a Barbara, a tiež ako producent českej kapely T-boyz, ako prvého.

Počas dvojtýždňového koncertovania sa na jednom pódiu s Maduarom predstaví aj švédska speváčka so slovenskými koreňmi Anna-Katarina Schatzl. Jej anjenlský hlas sprevádzal Maduar pri nahrávaní ich druhého albumu. V jej podaní mohli fanúšikovia skupiny spoznať single ako Mystic party, Space, či baladu Prosba. „Anička na turné pricestuje priamo zo Štokholmu, kde momentálne žije so svojím manželom a 16-ročným synom,“ povedala pre Rimava.sk Juraj Matyinko a dodal, že Anna si aktuálne dokončuje štúdiá už na tretej univerzite, zároveň pracuje ako asistentka produkcie pre Stockholm Early Music Festival, okrem toho spieva v zbore Sankta Eugenia Vokalensemble a stíha aj vlastné vystúpenia. Ako prezradila tento rok je tomu presne 20 rokov, čo začala spievať s Maduarom. „Ani sa mi nechce veriť, ze toľko času prešlo. Teším sa už na spoločné vystúpenia,” poznamenala.

Štvoricu hostí dopĺňajú podľa Juraja ešte dve atraktívne speváčky. Košičanka Cathy Dvořáková naspievala ako externá vokalistka väčšinu ženských vokálov na 3. až 5. albume Maduaru, vrátane notoricky známej Hafanany. Jej sýty a energický hlasový prejav ju radí medzi špičkové speváčky s výnimočným hlasom, ktorý si majú možnosť vychutnať klienti jednej z najväčších lodných spoločností pri plavbách po celom svete. V jej šľapajách kráča aj jej syn Jožko, ktorý má vlastnú kapelu a ako vynikajúci bubeník a perkusionista doprevádza na koncertoch napr. Lukáša Adamca zo Superstar.

Najmladším hosťom turné je speváčka Ivanka Poláčková, ktorá už niekoľko rokov spolupracuje s Maduarom nielen ako štúdiová speváčka, ale aj ako koncertná vokalistka. Verejnosť si ju môže pamätať z TV súťaže Môj najmilší hit, v ktorej s prehľadom zvíťazila alebo z muzikálu Traja mušketieri, kde stvárnila Constance po boku Petra Cmoríka, či ďalších osobností ako sú Josef Vojtek, Sisa Sklovská alebo Csongor Kassai. Mnohí ju preto právom považujú za jeden z najväčších talentov za posledné roky na Slovensku.

„Sme radi, že sa nám podarilo dať dokopy túto silnú zostavu hostí. Keď sme pripravovali repertoár skladieb pre naše koncerty, tak sme si dali za cieľ dostať na jedno pódium všetky pôvodné hlasy, ktoré v týchto skladbách odzneli a ktoré mali možnosť ľudia počuť na našich albumových nahrávkach. To sa nám nakoniec, s výnimkou 3 skladieb, aj podarilo a my sme zato veľmi vďační. Myslíme si, že fanúšikovia hudby 90. rokov sa majú načo tešiť,“ povedali zakladajúci členovia Maduaru, bratia Matyinkovci.

Okrem ich skladieb je pre návštevníkov narodeninových koncertov pripravená aj špeciálna videoprojekcia, ktorá ich prevedie celou 30-ročnou históriou skupiny Maduar, vrátane videoklipov a archívnych záznamov z histórie kapely.

Pozrite si videozostrih z vystúpenia Maduaru na Hlavnom námestí v R. Sobote z minulého roku.

Zdroj: Rimava.sk, Juraj Matyinko, M&M Brothers


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross