No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Maduar: Pondelok zaznejú v Dome kultúry ich najväčšie hity

maduarHafanana, Do It alebo Mystic Party? Kto by si nepamätal tieto hity od rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar. Už v pondelok, 9. novembra o 19:00 hod. zaznejú tieto a mnohé ďalšie ich vypaľováky 90-tych rokov v Dome kultúry v Rimavskej Sobote pri príležitosti 30. výročia založenia skupiny.

Ich skladby ste mohli v tom období počuť v každom rádiu či diskotéke nielen na Slovensku ale aj v Českej republike.

Skupina Maduar sa v roku 1994 presadila anglicky spievanou tanečnou tvorbou a dokázala ňou poblázniť obidve krajiny. Hneď prvý singel s názvom Do It kraľoval česko-slovenským rozhlasovým aj televíznym hitparádam, na čo kapela v nasledujúcich rokoch nadviazala ziskom množstva ocenení, Zlatými aj Platinovými platňami za predaj a titulom Skupina roka podľa ZAI.

Asi najznámejším hitom Maduaru je Hafanana, s ktorou sa spája jedna zaujímavosť - v jej texte nenájdete ani jedno písmeno R. Čo to znamenalo pre Juraja Matyinka nám už prezradí on sám: „Keď nám do štúdia prišel fax s textom Hafanany, s úžasom som zistil, že tam nie je žiadne R, čo pre mňa ako mierne račkujúceho bola mimoriadne potešiteľná správa. Okamžite som utekal za chalanmi s tým, že toto je konečne skladba, ktorú môžem sólovo spievať ja. A tak sa aj stalo,“ dodal s úsmevom.

Bratia Matyinkovci sú už momentálne plne sústredení na blížiace sa turné, s ktorým navštívia deväť miest Slovenska. Okrem zaujímavých hostí (vrátane bývalých členov MC Erika a Anny-Katariny Schatzl) bude členov Maduaru sprevádzať aj plyšový maskot Pinky. „Je to darček od mojej manželky,“ priznal sa Ladislav Matyinko. „Má za úlohu ma ochraňovať, kým som na cestách, takže so mnou poletí z Miami na Slovensko, tam nás čaká asi 2 tisíc kilometrov autom a potom sa spolu vrátime na Floridu. Z Pinkyho sa tak stane neoddeliteľná súčasť koncertného štábu.“ priblížil Ladislav.

Podľa našich informácií je už všetko potrebné pre turné pripravené, vrátane špeciálnej videoprojekcie, ktorá mapuje celú históriu kapely. Lístky na koncerty sú dostupné aj v predpredaji na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4533/maduar--hostia--videotour, cena vstupenky je 8 eur.

Pozrite si videozostrih z vystúpenia Maduaru na Hlavnom námestí v R. Sobote z minulého roku.

Zdroj: Rimava.sk, M&M brothers


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross