No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MÁJ: Pozrite sa, aké podujatia sú pripravené na tento mesiac v regióne

oslava-oslobodeniaPešie túry, rýchle autá, detský folklór, divadlo, oslavy ukončenia vojny, rozprávkový les, koncerty a omnoho viac čaká na návštevníkov podujatí v mesiaci máj v obciach regiónu. Stačí si len vybrať a prísť, o zážitky a zábavu je postarané.Ako ďalej Rimava.sk informovala Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont, bude utorok, 5. mája, patriť tvorivým rukám, ktoré sa stretnú v klubovni Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti a pod vedením výtvarníkov Základnej umeleckej školy sa priučia výrobe kvetov z papiera.

Ďalšie pripravované akcie ako napríklad koncert Zuzany Mikulcovej, divadelné predstavenie Radošínskeho naivného divadla, či stolnotenisový turnaj nájdete aj v Regionálnom kalendári podujatí.
Podľa Vargovej sa obec Hrachovo o deň neskôr (6.mája) stane dejiskom oblastných osláv 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny, kde sa po pietnom akte kladenia vencov k pamätníkom v Rimavskej Sobote a na Kocihe bude odohrávať hlavný kultúrny program, zapálenie vatry i ukážky vojenskej a dobovej techniky.

Vo štvrtok, 7. mája, si v Kokave nad Rimavicou zmerajú "sily" detské folklórne súbory z Banskobystrického kraja v súťaži choreografií. „Úplne z iného súdka bude súťaž v Hrnčiarskej Vsi, kde sa bude 8. mája variť kapustnica,“ dodala manažérka Vargová.

Spoločné oslavy 70. výročia ukončenia vojny si na sobotu, 9. mája, pripravili aj obce Mikroregiónu Teplý Vrch. Po kladení vencov pri pamätníkoch v Kraskove a v Lukovištiach sa program osláv presunie do obce Teplý Vrch, kde sa okrem iného odohrá aj ukážka bojov z druhej svetovej vojny. „Nebude chýbať ani vatra, ktorá sa v predchádzajúcich dňoch rozhorí aj vo viacerých obciach regiónu,“ prezradila manažérka.

„Majitelia škodoviek podniknú v sobotu, 9. mája, v rámci svojho zrazu spanilú jazdu cez viaceré obce nášho regiónu od Hrnčiarskej Vsi, cez Hrachovo, Klenovec až Kokavu nad Rimavicou, pričom na dve hodiny sa zastavia v Hnúšti na námestí, aby ste si krásu tohto kultového auta zo šesťdesiatych rokov minulého storočia mohli vychutnať zblízka,“ povedala.

Autá budú stredobodom pozornosti aj o týždeň neskôr. Trať, vedúca z centra obce Ožďany na Babin vrch, dlhá 2,8 km s 21 zákrutami a prevýšením 105 metrov preverí zručnosti pretekárov v dňoch 16. až 17. mája. Počas oboch dní budú doobeda prebiehať tréningové jazdy a poobede od 13.00 hod. súťažné jazdy silných áut z rôznych kútov Slovenska. V sobotu, 16. mája, je pre milovníkov turistiky pripravená akcia pod názvom Jánošík na Vepri. V rámci podujatia sa návštevníci môžu zúčastniť aj výstupu na Vepor. Náladu spríjemní folklórny súbor Vepor a vzduchom sa bude niesť vôňa dobrého guľáša.
Nedeľa, 17. mája, sa bude v Hnúšti niesť v znamení divadla, ktoré odohrajú divadelníci z Tisovca. Predstavenie pod názvom Slučka pre dvoch, ktoré začína o 17.00 hod. a vyrozpráva smutno smiešny príbeh o tom, ako sa môže manžel vyúdiť v komíne a manželka stať slúžkou.

Podobne ako celý mesiac aj posledný májový víkend bude bohatý na podujatia. V piatok, 29. mája, začínajú Dni mesta Hnúšťa, ktoré potrvajú až do nedele, 31. mája. Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva bude pokračovať o 19.00 hod. muzikálovým recitálom najkrajších piesní z legendárneho predstavenia Na skle maľované. Sobotňajší deň bude patriť jarmoku, športovým súťažiam i vystúpeniu folklórnych súborov. Večer príde na rad koncert domácich kapiel (od 18.00 hod.), Zuzany Smatanovej (od 22.00 hod.) a Peter Lipa Band (od 22.00 hod.). Ako ďalej Vargová spomenula, nedeľa bude vyhradená najmä pre deti. Nebudú chýbať rôzne atrakcie, zábavný program v parku pri knižnici a najväčším lákadlom bude jazda parným vláčikom z Hnúšte do Tisovca a späť.

„V sobotu, 30. mája, sa môžete na Vyšnom Skálniku alebo v Klenovci vydať na cestu rozprávkovým lesom, kde na vás budú čakať desiatky rozprávkových postáv, zaujímavé úlohy a malé odmeny,“ uviedla manažérka.
Do tretice sa bude v tento deň v Utekáči odohrávať Festival histórie a remesiel, ktorý bude tento rok spojený s Utekáčskymi májovými dňami. Tie budú okrem iného venované ukážke a prezentácii činnosti policajtov, vojakov a čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross