No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Máme tu nový mesiac a s ním aj ďalšie kultúrne podujatia. Čo si pre vás pripravilo MsKS na jún?

2. júna 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote si aj na ďalší mesiac pripravilo pestrú paletu kultúrnych podujatí.

V spolupráci s MsKS vám prinášame mesačný prehľad podujatí. Je si naozaj z čoho vyberať. Na niektoré si ešte stále môžete zakúpiť vstupenky, ktoré sú dostupné v TIC, alebo v niektorých prípadoch priamo na mieste.

Článok pokračuje pod reklamou


DIVADLO A DETI 2023

8. a 9. júna v Dome kultúry

Celoštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti. Podrobný program podujatia sledujte na www.kulturars.sk.

Vstup na predstavenia zdarma.

BÁBKOVÉ DIVADLO V KOŠICIACH: ČERT A KAČA

8. júna o 17:00 hod. na nádvorí Čierneho orla

Humorný i poučný príbeh o nebojácnej Kači, múdrom pastierovi a oklamanom čertovi v podaní Bábkového divadla Košice bude hosťom celoštátneho festivalu DIVADLO A DETI 2023.

Vstup zdarma.

DIVADLO ZKUFRAVON, Bratislava: STVORENIE SVETA

9. júna o 17:00 hod. na nádvorí Čierneho orla

V predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Divadelné predstavenie je hosťom festivalu DIVADLO A DETI 2023. Vhodné pre deti od 5 rokov.

Vstup zdarma.

BUY HER SUGAR

10. júna o 21:00 hod. v átriu podniku Dekáč

Elektronické trio, prvý koncert v rámci projektu FRAJ Sessions 2023. V átriu Dekáča zaznejú skladby z ich najnovšej nahrávky „Sugar and Cigarettes“. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, SOZA a Hudobný fond.

Vstup zdarma.

SVÄTÁ HORA/Filmový klub

12. júna o 18:00 hod. v bábkovej sále Domu kultúry

V skazenom svete poháňanom chamtivosťou vedie mocný alchymista muža, ktorý pripomína Krista, a s ním sedem materialisticky založených postáv na Svätú horu, kde dúfajú, že nájdu osvietenie.

1973, Mexiko, Dráma, Experimentálne, Fantasy, titulky CZ, 114 min., 18+

Vstupné: 5€/3€ pre členov klubu. Predaj vstupeniek na mieste.

SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS (ČR)

16. júna o 19:00 hod. v Rímskokatolíckom kostole Sv. Jána Krstiteľa

Svetoznámy mužský spevácky zbor sa venuje stredovekej duchovnej hudbe so zameraním na interpretáciu gregoriánskeho chorálu. Do Rimavskej Soboty zavíta s programom Carolus IV. - Rex et Imperator, repertoárom, ktorý bol úzko spätý s osobou či pôsobením Karola IV.

Koncert vážnej hudby v rámci 43. ročníka Hudobnej jari.

Vstupné: 10€/5€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek v DK a online na www.kulturars.sk.

SVIEČKOVICA

17. júna od 9:00 do 12:00 v Dome kultúry

Výroba prírodných sviečok zo sójového vosku s vlastným výberom kvalitného esenciálneho vonného oleja a výroba špeciálnych vrchnákov zo živice s použitím lisovaných rastlín a kvetov. Lektorstvo zastrešuje Botanicandle. Záujem o účasť je potrebné vopred ohlásiť.

Poplatok: 5€ priamo na mieste.

OZVUK: MALÁ ŠKOLA HUDOBNEJ IMPROVIZÁCIE 2023

21. až 24. júna v Kokave nad Rimavicou

Súčasťou workshopu bude aktívne počúvanie hudby, zvukové prechádzky, rytmické cvičenia, intenzívne hranie, voľná improvizácia a spoločný záverečný koncert lektorov a účastníkov workshopu, ktorý sa uskutoční v sobotu, 24. júna. Lektori: Štefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie)

Svoj záujem je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 14. júna.

SZŐKE NIKOLETTA QUINTET (HU)

23. júna o 20:00 hod. na nádvorí Čierny orol

Koncert jednej z najpopulárnejších speváčok v MR a jej špičkovej kapely Nikoletta Szőke – spev, Zsolt Csókás – gitara, Norbert Kardos – klávesy, József Barcza Horváth – basgitara, kontrabas, László Balog – bicie. Prvý koncert v rámci 6. ročníka SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU 2023.

Vstupné: 10€. Predaj vstupeniek v Dom kultúry a online na www.kulturars.sk.

DIVADLO ŠÉM: VLČIE OKO

25. júna o 17:00 v Mestskej záhrade

Bábkové rozprávanie o chlapcovi a vlkovi, o hľadaní nového domova a o tom, ako nám príbehy môžu pomôcť otvoriť obidve oči. Predstavenie je súčasťou projektu Rozprávkové prázdniny 2023. Realizuje sa s podporou mesta Rimavská Sobota a BBSK.

Vstup zdarma.

KVÍZMAJSTER so Slavom Hlásnym

28. júna o 18:00 hod. v bábkovej sále Domu kultúry

Zábavno-vedomostný kvíz, 6. kolo, 11. séria. Vstupné: 3 € na mieste.

UMELECKÁ AGENTÚRA MYSTIK: PACHO – ZBOJNÍK Z HYBE

29. júna o 18:00 v divadelnej sále Domu kultúry

Pacho – Zbojník z Hybe je nové muzikálové spracovanie príbehu náhodného hrdinu a je paródiou na zbojnícke legendy a aj na hrdinstvo. Nové muzikálové predstavenie Jakuba Nvotu v príťažlivom podobenstve, s prvkami moderného cirkusu, s vynikajúcim hereckým obsadením, jedinečnou scénou a kostýmami. 

Účinkujú: Tomáš Grega, Csongor Kassai, Dominik Teleky, Braňo Jobus, Broňa Kovačíková, Sára Polyaková, Tomáš Palonder a ďalší.

Vstupné: 32 €, predaj vstupeniek v Dome kultúry a online na www.kulturars.sk.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross