No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Máte v obci strom, ktorý stojí za ukázanie iným? Prihláste ho do súťaže Cerovej vrchoviny

Náš región ako aj jeho široké okolie má čo ponúknuť pri prechádzkach lesom. Nech sú to rôzne prírodné scenérie, unikátne druhy živočíchov, rastlín či stromov. A práve tie môžu niektoré obce a mestá prihlásiť do súťaže vyhlásenej Chránenou krajinnou oblasťou Cerová vrchovina. Čas máte do 15. augusta.

Prvý ročník súťaže pod názvom Najkrajší strom Cerovej vrchoviny má nadväzovať na 30. výročie tejto chránenej krajinnej oblasti. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Jakub Melicher súťaž je určená pre obce a mestá, kde toto vyhlásené chránené územie zasahuje. Podľa jeho slov každá obec a mesto v spolupráci s občanmi, občianskymi združeniami a inými subjektami môže navrhnúť jeden strom vo svojom katastrálnom území, pričom strom môže rásť kdekoľvek – na lúke, v lese, v intraviláne alebo pri ceste.

Víťazný strom prinesie víťaznej obci odborný seminár ,,Význam drevín v krajine”, možnú ukážku ošetrenia dreviny a pamätný predmet. Kto sa stal víťazov prvého ročníka by sme sa mali dozvedieť v septembri tohto roka.

Podľa Melichera sa v pilotnom ročníku môžu do súťaže zapojiť nasledovné mestá a obce: Belina, Blhovce, Čakanovce, Čamovce, Drňa, Dubno, Fiľakovo, Gemerské Dechtáre, Gemerský Jablonec, Gortva, Hajnáčka, Hodejov, Hodejovec, Hostice, Chrámec, Janice, Jestice, Lipovany, Nová Bašta, Petrovce, Radzovce, Stará Bašta, Šiatorská Bukovinka, Šurice, Večelkov, Tachty.

„Uvidíme ako dopadne tento ročník. A podľa toho súťaž možno rozšírime aj na iné okresy,“ podotkol Melicher. Bližšie informácie nájdete na stránke CHKO Cerova vrchovina, kontaktovať organizátora môžete aj e-mailom [email protected] alebo telefonicky +421 911 011 366.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross