No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi kandidátmi na primátora Šimko, Martiš či podnikateľ Štefan

Záujem o post primátora Rimavskej Soboty zatiaľ neoficiálne potvrdili viacerí kandidáti. Do komunálnych volieb, ktoré sa budú konať, v sobotu 27. novembra, pôjde ako nezávislý kandidát aj Jozef Šimko a za stranu Smer–SD Miroslav Martiš. O post primátora zrejme zabojujú aj mestskí poslanci či podnikatelia.

"Môžem oficiálne potvrdiť svoju kandidatúru. O kreslo primátora som sa uchádzal aj pred štyrmi rokmi a vtedy som prehral len o 72 hlasov. Toto mesto chátra, krváca a ide do záhuby, nutne potrebuje nápravu," vyjadril sa pre TASR bývalý podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a podnikateľ Jozef Šimko, ktorého trápia veľké finančné problémy Rimavskej Soboty a zlé hospodárenie s majetkom mesta. Jeho prioritou je aj obnovenie rekreačných stredísk Zelená voda a Kurinec. "Bolo by dobré preveriť preinvestovanie financií," skonštatoval s tým, že mestu by mohol pomôcť minister pôdohospodárstva SR Zsolt Simon.

Okrem Šimka potvrdil svoju kandidatúru na funkciu primátora aj vedúci odboru vzdelávania a ľudských zdrojov Úradu BBSK Miroslav Martiš, ktorého podporuje strana Smer–SD. "O svojom programe a prioritách sa vyjadrím neskôr, ešte to pokladám za predčasné," domnieva sa Martiš.

Ako včera informovala agentúra TASR kandidatúru zvažujú aj mestskí poslanci a podnikatelia Peter Gulik a Aneta Vargicová a podnikateľ Ladislav Sedmák. Ten však pre Rimava.sk záujem stať sa primátorom vylúčil.

"Nečudujem sa, že na TASR vyšla informácia o mojej kandidatúre. Bol som oslovený množstvom ľudí, aby som kandidoval. Pre mňa je však myšlienka vykonávať funkciu primátora akéhokoľvek mesta neprijateľná," vyjadril sa pre Rimava.sk Ladislav Sedmák. Zároveň dodal, že je vždy pripravený pomôcť riešiť problémy samosprávy na požiadanie kompetentných z iných pozícií tak, ako to bolo doteraz.

Súčasný primátor Štefan Cifruš pre Rimava.sk dnes potvrdil, čo už dlhšiu dobu avizoval - tretiu kandidatúru absolútne vylúčil.
Kandidatúru potvrdil aj rimavskosobotský podnikateľ Alexander Štefan. "Do volieb idem kandidovať ako nezávislý a preto ešte musím zbierať podporné podpisy občanov," vyjadril sa pre Rimava.sk Alexander Štefan, podľa ktorého je na čase, aby v meste nastúpila nová, mladšia generácia.

Poslankyňa MsZ Aneta Vargicová kandidatúru pre Rimava.sk nevylúčila. "Isté to bude až vtedy, keď dostanem podporu okresnej rady," hovorí členka strany SNS.

Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca oddelenia organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Rimavskej Sobote Marta Feketeová, termín odovzdania kandidátnych listín je nedeľa, 3.október, zatiaľ kandidátnu listinu nikto nepodal. "Väčšina kandidátnych listín nám chodí dva dni pred týmto termínom. Aj v posledný deň nám zvyknú nosiť listiny. Niektorí dokonca prišli aj o 22-hod.," uviedla Feketeová zo skúseností z komunálnych volieb v roku 2006. Na post primátora vtedy kandidovali štyria záujemcovia. Víťazom sa stal Štefan Cifruš, pred Jozefom Šimkom, Pavlom Piliarikom a Zoltánom Bánom. V komunálnych voľbách sa bude voliť aj 19 poslancov.

Zdroj: Rimava.sk, TASR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross