No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V novom volebnom období sa počet poslancov v Rim. Sobote zníži na 19

29. júna 2010 |  | 

V novom volebnom období 2010-2014 bude občanov Rimavskej Soboty v mestskom parlamente zastupovať 19 poslancov, v súčasnosti ich je 25. Zníženie počtu členov mestského zastupiteľstva odsúhlasili poslanci na svojom dnešnom rokovaní. Rimavská Sobota má aktuálne približne 23 600 obyvateľov, podľa platnej legislatívy môže mať teda mestské zastupiteľstvo 15 až 25 poslancov.

S návrhom zmeniť súčasný počet na 19 dnes prišiel poslanec Ján Fiľo, rovnaký názor vyjadrili aj poslanci Tibor Pelle a Pavel Piliarik. Tento návrh napokon poslanci v hlasovaní odobrili. Každý z piatich volebných obvodov tak po novom bude mať minimálne o jedného poslanca menej, obvod Rožňavská - Šibeničný vrch - Sabová - Vinice - Bakta - Nižná Pokoradz príde o dvoch poslancov.

Ako pre Rimava.sk uviedol poslanec Zsolt Főző, ktorý hlasoval proti, podľa neho by malo v rimavskosobotskom mestskom parlamente sedieť aspoň 21 poslancov. “Hlavné však je, aby tu boli zodpovední ľudia, ktorí budú robiť pre mesto,” dodal. Aj súčasný počet poslancov je podľa jeho slov prijateľný. “Je nás tu 25, to znamená 25 rôznych názorov, ktoré treba sformulovať, dať dokopy a tak je to podľa mňa dobré,” vyjadril sa Főző.

Poslankyňa Alica Csobová zníženie počtu zástupcov občanov na 19 takisto nepodporila. “Aby boli poslanci bližšie k svojim voličom a mohli sa s nimi osobne stretávať a diskutovať o problémoch, je potrebné, aby ich bolo viac,” uviedla Csobová a dodala, že napríklad v jej volebnom obvode (Tomašová - Včelinec - Dúžavská cesta - Kurinec - Dúžava – Mojín, pozn. red.) je veľmi veľa „roztrúsených“ rodinných domov. „Ak sa zníži počet poslancov, padne na nich väčšia ťarcha aby mohli kontakt s voličmi udržiavať aj naďalej,“ domnieva sa poslankyňa.

Počet volebných obvodov ostal nezmenený, poslanci budú zastupovať jednotlivé časti mesta v piatich volebných obvodoch.

Voľby do obecných  (mestských) zastupiteľstiev a voľby starostov (primátorov) obcí sa budú konať v sobotu 27. novembra 2010.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross