No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto dnes doviezlo dve desaťročné smetiarske autá z Nemecka

27. apríla 2012 |  | | | |

Dve autá na vývoz tuhého komunálneho odpadu (TKO), ktoré primátor Jozef Šimko zaobstaral v Nemecku, doviezli dnes dopoludnia na dvor Technických služieb mesta (TSM). Na približne 10-ročných smetiarskych autách značky Mercedes a Man dorazil riaditeľ TSM Tibor Barto aj s jedným zamestnancom po viac ako 900 kilometrovej ceste. Ako pre Rimava.sk uviedol Barto, počas cesty sa nevyskytli žiadne problémy. „Vozidlá sú v stopercentnom stave. Nadstavba je kompletne zgenerálkovaná. Všetky klzné časti, ložiská, hydraulické hadice, všetko je tam nové namontované,“ doplnil Barto, podľa ktorého treba na vozidlách vykonať kontrolu originality, STK a prihlásiť ich na polícii. Ako uviedol, Mercedes má najazdených 192 tis. km, čo je podľa neho na takúto značku ako úplne nové auto.

Podľa riaditeľa TSM vozidlá zakúpili od firmy, ktorá sa zaoberá výlučne komunálnou technikou a preto predpokladá, že s nimi budú spolupracovať aj naďalej. Ako doplnil, spoločnosť predáva aj zametacie, cisternové či odhŕňacie vozidlá a preto nie je vylúčené, že od nich časom zakúpia aj ďalšiu techniku.

Primátor Jozef Šimko uviedol, že vozidlá nestáli viac ako 10 tis. eur (každé zvlášť, pozn. red.) a teda nemusel minúť 200 tis. eur na nové. Ako doplnil, uvažujú aj nad tým, že by časom vyvážali odpad aj pre iné obce. „Ubezpečujem všetkých, aj tých poslancov, čo tvrdia, že by tam mohol byť problém, problém tam nebude,“ podotkol Šimko. Samospráva nepredĺžila zmluvu spoločnosti Brantner Gemer, ktorá doposiaľ vyvážala odpad, primátor chce vývoz vrátiť do rúk mesta. Podľa neho tým ušetrí peniaze z mestskej kasy. "Ručím vám za to, že viac ako 35 tisíc eur bude šetriť mesto na zbere TKO a dávam vám chlapské slovo ak to nebude, zložím papiere a odchádzam z funkcie primátora mesta,“ vyhlásil Šimko. Mesto už hľadalo dodávateľa kontajnerov, vyhlásená bola aj súťaž na separovaný zber a skládkovanie. Podľa primátora uspela poltárska skládka, nasledovať však bude ešte elektronická aukcia.

Niektorí poslanci mestského zastupiteľstva primátorovi vyčítali, že o jeho plánoch nie sú dostatočne a včas informovaní. Domnievajú sa, že k vývozu TKO sa vedenie mesta stavia nekoncepčne a preto majú obavy o fungovanie vývozu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Primátor dohodol v Nemecku dve smetiarske autá
VIDEO: Primátor predložil poslancom plánované výdavky na zber smetí, v slovenských korunách


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross