No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestská polícia Lučenec oslavuje tridsaťročnicu, v jej vedení sa vystriedali štyria náčelníci

LUČENEC – Presne 30 rokov uplynulo 1. mája 2021 od založenia Mestskej polície (MsP) v Lučenci. Na Facebooku o tom informovala primátorka Alexandra Pivková.

„Pri vzniku bolo osadenstvo MsP Lučenec tvorené piatimi výkonnými policajtmi a náčelníkom. V radoch MsP Lučenec sú dvaja príslušníci vykonávajúci prácu mestského policajta od vzniku MsP Lučenec, teda od 1. 5. 1991. Sú nimi Vladimír Bella a Ľubomír Antalík,“ priblížila primátorka s tým, že na čele MsP sa za tri desaťročia vystriedali štyria náčelníci: Pavel Čeman (1991 - 1995), Zoltán Šalgó (1995 - 1998), Mlan Pješčák (1999 - 2011) a Ján Tuček (2011 – súčasnosť).

Článok pokračuje pod reklamouDodala, že v roku 1997 bol v priestoroch MsP zriadený pult centrálnej ochrany, na ktorý je v súčasnosti napojených celkovo 60 objektov. Ďalším míľnikom bolo vytvorenie kamerového systému v roku 2005.

„Pri svojom vzniku pozostával z jednej kamery a príslušenstva. Postupne dochádzalo k jeho rozširovaniu, pričom v súčasnosti sa skladá z 51 kamier. Sú umiestnené v lokalitách s najväčším pohybom osôb a najväčším predpokladaným výskytom protispoločenskej činnosti,“ konkretizovala Pivková.

Ako spomenula na záver, z dôvodu zvýšenia počtu kamier a zabezpečenia nepretržitého sledovania ich výstupov bola v priestoroch mestskej polície koncom roka 2014 zriadená chránená dielňa, v ktorej pracuje päť osôb s ťažkým zdravotným postihnutím – operátorov kamerového systému.

Foto: facebookový profil A. Pivkovej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross