No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách

LUČENEC – Mestský úrad Lučenec po rokoch mení svoju adresu. Desaťročia sídlil v centre mesta, na Novohradskej ulici. Dôvodom je nepredĺženie nájomnej zmluvy zo strany majiteľa budovy, ktorým je Univerzita Komenského v Bratislave, a následný predaj budovy.

Prvú etapu sťahovania má úrad za sebou, informovali sme vás o nej pred niekoľkými týždňami. Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára.

Ako samospráva informovala na svojom oficiálnom webe, oddelenie školstva, sociálnych vecí, kultúry a športu a oddelenie stavebného poriadku Mestského úradu Lučenec je občanom počas stránkových hodín k dispozícii na 1. poschodí budovy Okresného úradu Lučenec na adrese Námestie republiky 26. 

Článok pokračuje pod reklamou


"Na prízemie tejto budovy už bolo presťahované a občanom je k dispozícii klientske centrum (kancelária prvého kontaktu, podateľňa, pokladňa, matrika, evidencia obyvateľstva, osvedčovanie listín, dane, poplatky, terénni pracovníci). Z dôvodu nevyhovujúceho stavu ostatných priestorov budovy okresného úradu nie je možné do nej presunúť celý úrad," uviedlo mesto.

Z uvedeného dôvodu budú ostatné oddelenia presťahované do prenajatej budovy na adrese Fiľakovská cesta 287. "Dlhodobým cieľom mesta a štátu je zrekonštruovať budovu okresného úradu a vytvoriť v nej spoločnú úradovňu. Sťahovanie zabezpečujeme za plnej prevádzky mestského úradu. Ide o náročný proces, a preto ďakujeme za vašu trpezlivosť a pochopenie," doplnilo mesto.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross