No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Michal Bagačka berie post štátneho tajomníka ako veľkú výzvu

Na post štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR nastúpi na budúci mesiac Michal Bagačka z Hnúšte. Súčasný poslanec NR SR za stranu SMER-SD, poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja a bývalý primátor berie nový post ako veľkú výzvu. Ako pre Rimava.sk Michal Bagačka ďalej uviedol, správu prijal trochu s prekvapením, ale aj s rešpektom. „Je to náročný rezort,“ povedal Bagačka, ktorý ako tvrdí, za uplynulé roky sa veľakrát stretol s problémami verejnej správy, samosprávy, civilnej ochrany, hasičov, či iných zložiek, ktoré patria pod ministerstvo vnútra. Podľa jeho slov preto okrem iného chce pomáhať aj vo veciach podnetov, ktoré prichádzajú zdola. „Aby sa uľahčil život a vybavovanie ľudí po úradoch, ktoré patria do tejto kompetencie,“ doplnil.

Návrh na vymenovanie Michala Bagačku do funkcie štátneho tajomníka rezortu vnútra predložila na rokovaní vlády ministerka vnútra Denisa Saková. „Má bohaté pracovné skúsenosti z oblasti verejnej správy, ktoré využije aj pri práci pre rezort vnútra,“ uviedol pre Rimava.sk hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov. Podľa jeho slov bude pod neho patriť sekcia verejnej správy. „Nakoľko je podpredsedom osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS, rozumie aj bezpečnostnej problematike,“ priblížil hovorca rezortu ďalší z dôvodov návrhu na vymenovanie Michala Bagačku do funkcie. Ako ďalej spomenul, pochádza z priemyselne menej rozvinutého regiónu, ktorých podpora je prioritou vlády, a rozumie tak potrebám tejto oblasti.

Michal Bagačka pracoval aj ako učiteľ a sedem rokov zastával pozíciu riaditeľa školy. Primátorom Hnúšte bol 16 rokov a od roku 2005 je poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja. Štátnym tajomníkom by sa mal stať od 15. marca.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross