No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ministerka hospodárstva Denisa Saková navštívila Rimavskú Sobotu

Zdroj foto: FB Denisa Saková

RIMAVSKÁ SOBOTA – Počas štvrtkového dňa (22. februára) navštívila Rimavskú Sobotu ministerka hospodárstva Denisa Saková. Dôvodom jej návštevy bola obhliadka miesta výstavby štátneho priemyselného parku v našom meste. Informoval o tom primátor mesta Jozef Šimko na svojej stránke na sociálnej sieti.

Ako primátor uviedol, ich debata sa skladala z viacerých tém. "Prebrali sme témy, ktoré trápia našich občanov, mieru nezamestnanosti, zvlášť v severnej časti okresu, kde došlo k odchodu investora z Hnúšti. Hlavnou témou návštevy však bol štátny priemyselný park Winkelmann."

Podľa jeho ďalších slov bola ministerka informovaná o priebehu výstavby kruhového objazdu na Sobôtke, rekonštrukcii kultúrneho domu v hodnote 3,77 milióna eur, ako aj o výstavbe bazéna s vlnobitím v rekreačnej oblasti Kurinec Zelená voda v celkovej hodnote 1,8 milióna eur a o pripravovanej výstavbe domova dôchodcov na Sobôtke.

Článok pokračuje pod reklamou


"Konštatovali sme, že práce na výstavbe štátneho priemyselného parku napredujú dobrým tempom, zemné a povrchové práce sa majú ukončiť do 15. 3. 2024 a firma Winkelmann Group má započať výstavbu fabriky koncom mesiaca apríl 2024. V budúcej fabrike firmy Winkelmann nájde prácu približne 450 až 500 zamestnancov," dodal primátor.

K návšteve Rimavskej Soboty sa na sociálnej sieti vyjadrila aj samotná ministerka Saková. "Jedným z dôležitých projektov, ktoré riešim od svojho nástupu na ministerstvo hospodárstva, je výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote, kam smeruje významný investor v oblasti výroby zásobníkov vody," uviedla a podotkla, že výstavbu priemyselného parku našla v omeškaní.

"Za pár mesiacov sme spravili potrebné kroky, aby sme minimalizovali sklz. Osobne s primátorom mesta Rimavská Sobota Jozefom Šimkom som navštívila stavbu, kde denne prejde viac ako 400 nákladných áut. Je vidieť čulý ruch a snaha robiť všetko pre to, aby sme stihli náročné termíny," doplnila.

Jej vyjadrenie padlo aj k archeologickým nálezom, ktoré sa na stavenisku budúceho priemysleného parku našli. "Dobrou správou je aj fakt, že by nemali mať priamy vplyv na priebeh stavebných prác. Chcem poďakovať aj primátorovi Rimavskej Soboty za pomoc a spoluprácu pri riešení tejto investície," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross