No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krátke správy: Mestá vytiahli veľkonočnú výzdobu, v Tornali plánujú Deň detí, Revúca bojuje s čiernymi skládkami

14. apríla 2022 |  | 

V dnešných Krátkych správach nájdete opäť niekoľko informácií z diania v našich regiónoch.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Okresné riaditeľstvo PZ v Rimavskej Sobote upozorňuje občanov, že v stredu 20. apríla 2022 nebudú z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie vybavovať klientov na nasledovných pracoviskách, ktoré sa nachádzajú v budovách na Ul. P. Hostinského 2 a Ul. P. Hostinského 4 v Rimavskej Sobote (oproti Bille): oddelenie dokladov (občianske a vodičské preukazy a cestovné doklady), oddelenie bezpečnosti cestnej premávky a dopravných evidencií (evidencia vozidiel), oddelenie zbraní a streliva (zbrojné preukazy). Pracoviská budú k dispozícii klientom opäť od 21. apríla 2022.

Článok pokračuje pod reklamou


TORNAĽA - Tento rok budú v meste oslavovať Deň detí. Ako na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva informoval poslanec Peter Tóth, komisia školstva a kultúry o možnosti zorganizovať oslavy diskutovala. "Začali sme s Hurá prázdninami, potom prišiel covid, čiže sme nemohli realizovať tieto aktivity. Tento rok by sme v komisii v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom chceli zorganizovať veľkolepú akciu na Deň detí," vyjadril sa poslanec. Predbežne termín stanovili na 28. máj.

TORNAĽA - Na základe poslaneckého návrhu, ktorý predložil viceprimátor a poslanec Attila Bódi, mestské zastupiteľstvo v Tornali odsúhlasilo odmenu hlavnej kontrolórke mesta Erike Győrfiovej. „Obecné zastupiteľstvo môže hlavnému kontrolórovi schváliť mesačnú odmenu až do výšky 30 percent z mesačného platu hlavného kontrolóra,“ priblížil Bódi. V roku 2017, keď nastúpila na post, jej vtedajšie mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo odmenu vo výške 30 percent. Po komunálnych voľbách v roku 2018 jej nové mestské zastupiteľstvo mesačnú odmenu zrušilo.

Podľa slov Attilu Bódiho jej vzhľadom na dôslednú a záslužnú prácu navrhol odmenu vo výške 15 percent z mesačného platu. Tento návrh poslanci schválili. Vyjadrila sa k nemu aj hlavná kontrolórka Erika Győrfiová, ktorá sa poslancom poďakovala. „V tejto situácii tak úplne od srdca nemôžem prijať tie finančné prostriedky. Od roku 2003 zhruba 10-15 percent môjho čistého príjmu odchádza na charitu. Ďakujem vám ešte raz, s týmito finančnými prostriedkami naložím tak, že tiež poputujú na dobročinnosť,“ vyjadrila sa Erika Győrfiová.

POLTÁR - Mesto dýcha sviatočnou atmosférou. Námestie zdobí symbolická veľkonočná breza so stužkami a kraslicami z dielne učiteliek škôl a pracovníčok Komunitného centra v Poltári. Mesto o výzdobe informovalo na svojom oficiálnom webe. „Tento rok sme sa rozhodli výzdobu doplniť prútenými vajcami a ručne maľovanou kraslicou z dielne učiteľky ZUŠ Moniky Račkovej,“ uviedla primátorka mesta Poltár Martina Brisudová.

Námestie v Poltári skrášľuje aj šesť nadrozmerných kraslíc, ktoré maľovali pracovníci mesta a inštitúcií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti - materské a základné školy, základná umelecká škola a komunitné centrum. Výzdobu v meste dopĺňa aj veľkorozmerná sviatočná pohľadnica a dvojica veľkonočných zajačikov rozsvietili centrum, ktoré hýri farbami, svetlami i stuhami.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Aj R. Sobota má možnosť zaregistrovať sa do 9. ročníka celonárodnej kampane "Do práce na bicykli 2022". Samospráva sa môže zaregistrovať od 1. apríla do 23. mája. Kampaň na celoslovenskej úrovni od roku 2014 organizuje OZ Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Poslaním celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“ je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok pri ceste do práce.  

Súťaže sa môžu zúčastniť tímy spolupracovníkov z jednej organizácie, alebo tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú. Viac sa dozviete na oficiálnom webe samosprávy.

Mesto Revúca bude tiež súčasťou tejto kampane. "Hľadáme jednotlivcov a tímy, ktorí budú v období od 1. júna do 30. júna dochádzať do práce či školy na bicykli," uviedlo mesto na svojej sociálnej sieti.

LUČENEC - Veľkonočnú výzdobu nájdeme aj v meste Lučenec, kde stavili na nadrozmerné kraslice.

KLENOVEC - Aj Klenovec sa obliekol do sviatočnej atmosféry. Veľkonočná výzdoba sa objavila na ich námestí vďaka učiteľkám a žiakom zo Školského klubu detí pri Základnej škole s materskou školou V. Mináča v Klenovci. Informovala o tom starostka Zlata Kaštanová na svojom profile na sociálnej sieti.

"Typickými veľkonočnými farbami sú zelená, žltá, oranžová a presne v týchto farbách je tohoročná veľkonočná výzdoba na našom námestí. Verím, že opäť spríjemní predveľkonočnú atmosféru našim obyvateľom i návštevníkom Klenovca a všetkým nám pripomenie blížiace sa najstaršie kresťanské sviatky – Veľkú noc. Rovnakú výzdobu dostala aj moja kancelária, v ktorej je hneď veselšia a pestrejšia atmosféra," napísala starostka.

RIMAVSKÁ BAŇA - Obce Rimavská Baňa, Lehota nad Rimavicou, Rimavské Brezovo a Rimavské Zalužany pozývajú nadšencov turistiky na spoločnú turistickú akciu "Výstup na Sinec 2022". Pešia túra sa uskutoční 30. apríla a stretnutie záujemcov je naplánované na 8:00 hod. pred obecným úradom. Informovala o tom obec na svojom oficiálnom webe.

Zdroj: obec R. Baňa

Článok pokračuje pod reklamou


NOVOHRAD/GEMER - SAD Lučenec na svojej oficiálnej webovej stránke informuje svojich cestujúcich o otváracích hodinách informačných kancelárií na autobusových staniciach počas sviatkov. Aktuálne informácie o možnosti dopravného spojenia získate na www.sadlc.sk, www.ubian.sk a www.cp.sk, alebo na telefónnom čísle 0650 958 958.

Zdroj: SAD Lučenec

KLENOVEC - Mikroregión SINEC-KOKAVSKO, obec Klenovec a RODON Klenovec v spolupráci so stolno-tenisovým klubom v Klenovci vás pozývajú na 10. ročník stolno-tenisového turnaja dospelých. Uskutoční sa 7. mája v Športovej hale v Klenovci. V prípade záujmu je potrebné vyplnenú prihlášku zaslať najneskôr do 3. mája poštou alebo e-mailom. Program podujatia a prihlášku nájdete na webe obce.

JELŠAVA - Mesto Jelšava spoločne s Mestským kolkárskym klubom MAGNEZIT Jelšava pozývajú všetkých záujemcov o kolkársky šport na Veľkonočný turnaj. Uskutoční sa na Veľký piatok (15. apríla) v čase od 9:00 do 15:45 hod. a vyhodnotenie výsledkov bude o 16:00 hod.

O turnaji informovalo mesto na svojom oficiálnom webe a vyzýva, aby sa záujemcovia na turnaj prihlásili vopred.

Zdroj: mesto Jelšava

REVÚCA - Mesto sa rozhodlo bojovať a skoncovať s čiernymi skládkami, ktoré sa v meste a jeho okolí objavovali opakovane. Tento problém začalo riešiť rozmiestnením fotopascí. Mesto o tom informuje na svojom oficiálnom webe. Uviedlo, že s umiestňovaním fotopascí už začala mestská polícia. "Fotopasce sa budú nachádzať predovšetkým na tých miestach, kde je ilegálne vyvážaný odpad. Zohľadnili sa pritom aj podnety od občanov. Veríme, že boj s čiernymi skládkami sa stane efektívnejším a podarí sa nám zvýšiť objasnenosť takto páchaných priestupkov, čo bude mať za následok eliminovanie neporiadku v našom meste," dodala Revúca.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) sa nezišli na pokračujúcom zasadnutí MsZ, ktoré sa konalo 5. apríla, v dostatočnom počte. Aby boli uznášaniaschopní, im chýbali dvaja poslanci. Opäť to skúsia v utorok (19. apríla).


K TÉME: Poslanci na pokračujúcom zasadnutí MsZ dnes nerokovali, nebolo ich dostatok


Program MsZ, z ktorého 29. marca stihli poslanci prerokovať necelé štyri body ostáva nezmenený. V utorok ich teda čaká ďalších jedenásť bodov, ku ktorým sa nedostali.


K TÉME: Mesto dostalo ponuku na odkúpenie internátu. Poslanec Hazucha navrhol aj konkláve: biely dym pôjde, keď sa dohodnemeNENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross