No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Otvorili novú oddychovú zónu, ďalšie kúpalisko sa pripravuje na spustenie sezóny, v Revúcej jazdia cyklohliadky

17. júna 2022 |  | 

Chcete sa rýchlo dozvedieť, čo je v regióne nové? V našich Krátkych správach sa opäť dozviete niečo z diania v našich okresoch.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Základná škola Pavla Dobšinského v R. Sobote získala z participatívneho rozpočtu mesta dotáciu k projektu "Revitalizácia atletickej dráhy pri ZŠ P. Dobšinského". Financie škola získala na rekonštrukciu antukovej bežeckej dráhy a mohli tak opraviť bežecký ovál, aby spĺňal kritériá pre kvalitnú výučbu telesnej výchovy a športu, ale aj pre iné školské činnosti. Približne pre mesiacom sa v škole pustili do práce a projekt začali realizovať.

"Pri konečnej úprave bežeckej dráhy sme s podporou Rodičovského združenia a Rady školy pri Základnej škole Pavla Dobšinského zorganizovali brigádu, kde dostali možnosť spojiť svoje sily pedagógovia, rodičia a žiaci a spoločne sa tak mohli podieľať na úprave nášho areálu. Po práci na dobrovoľníkov čakal chutný guľáš, ktorý pripravilo Rodičovské združenie pri Základnej škole Pavla Dobšinského. Okrem krásneho slnečného počasia sa celým areálom rozliehala hudba, veselá vrava, zvuky motýk a hrablí a nechýbala nám ani dobrá nálada," priblížila Dominika Bancíková zo ZŠ P. Dobšinského.


Článok pokračuje pod reklamou


RIMAVSKÁ SOBOTA - V mestskej časti Tomašová sprístupnili novú oddychovú zónu. Výbor mestskej časti Tomašová a OZ Východisko pre lepší život, ju spoločne s občanmi vybudovali v areáli Spoločenského domu. Ako informovalo mesto na svojom webe, súčasťou otvorenia areálu bola aj oslava Dňa detí. Deti si v rámci programu mohli v novom areáli zasúťažiť. Nový oddychový areál bude návštevníkom tejto mestskej časti slúžiť ako priestor na stretávanie sa, relax a zábavu.


Prečítajte si tiež: R. SOBOTA: Deti pomohli deťom. Pohybom vyhrali finančné prostriedky na nákup stromov, tie škola darovala mestskej časti TomašováRIMAVSKÁ BAŇA - Obecný úrad v Rimavskej Bani vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesto koordinátora Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) a na dve pracovné miesta na členov MOPS. Výberové konanie sa uskutoční 24. júna o 9-tej hodine v priestoroch zasadačky na poschodí Obecného úradu v Rimavskej Bani. Informácie o výberovom konaní nájdete na oficiálnom webe obce alebo priamo na Obecnom úrade v Rimavskej Bani.


REVÚCA - Žiaci zo Základnej školy Hviezdoslavova v Revúcej sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v mini volejbale chlapcov, ktoré sa konali v Prešove. Peter Benkóczky, Matej Benkóczky, Jakub Hrbál, Lukáš Boldiš a Olexandr Artamonov z Revúcej vyhrali základnú skupinu proti družstvám zo ZŠ Záhorská Ves, zo ZŠ Nové Zámky a ZŠ Strážske. "Bez straty setu a zaslúžene postúpili do finále, kde na nich čakalo družstvo zo Svidníka. Po tesnej prehre v prvom sete 24:26 naši chlapci ukázali nezlomnú vôľu a zápas nakoniec otočili vo svoj prospech a zaslúžene vyhrali 2:1," uviedlo mesto na svojom webe.


POLTÁR - Dovedna päť autobusových zastávok zmodernizuje samospráva Poltára v nasledujúcej dobe. Radnica na tento účel získala takmer 75-tisícovú dotáciu z Miestnej akčnej skupiny Hornohrad. Celkové náklady vyčíslili na vyše 78-tisíc, pričom rozdiel tvorí spolufinancovanie mesta.

Nové zastávky pribudnú na Ulici 13. januára oproti areálu sklární blízko zdravotníckeho zariadenia, na Ulici obrancov mieru pri reštaurácii KPU, na Ulici školskej pri Prima banke, v mestskej časti Zelené pri parčíku a v mestskej časti Slaná Lehota pri kultúrnom dome. Viac si prečítate na tomto odkaze.


FIĽAKOVO - Na futbalovom štadióne vo Fiľakove opäť zavládne stavebný ruch. Mesto uspelo so žiadosťou o dotáciu od Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v rámci projektu Eurá z Eura, vďaka ktorej zrekonštruuje interiérové zázemie štadióna FTC. Informovala o tom hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová s tým, že zväz mestu odklepol 10-tisíc eur. Radnica bude projekt spolufinancovať sumou 3 500 eur. Viac si prečítate na tomto odkaze.


REVÚCA - Aj mestské kúpalisko v Revúcej je pripravené na tohtoročnú sezónu. "Od stredy 22. júna sa môžete osviežiť v plaveckom bazéne a naši najmenší v detskom bazéne," informoval o otvorení kúpaliska primátor Revúcej Július Buchta. Ranné kúpanie môžete využívať od 1. júla.

Zdroj: FB Július Buchta

RIMAVSKÁ SOBOTA - Primátor Jozef Šimko v uplynulých dňoch navštívil Azerbajdžan ako člen oficiálnej delegácie NR SR pod vedením jej predsedu Borisa Kollára. "Počas týchto štyroch dní sme mali možnosť stretnúť sa s predsedníčkou Národného zhromaždenia Azerbajdžanu, ako aj s predsedom vlády. Rokovali sme aj o možnej vzájomnej spolupráci medzi našimi krajinami a témou rokovania boli aj obchodné vzťahy ohľadom dodávky plynu pre Slovensko," uviedol primátor na svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej zhrnul, navštívili aj Náhorný Karabach, mesto Susa, alebo i rímskokatolícky kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Baku. "Okrem oficiálnych stretnutí s najvyššími štátnymi predstaviteľmi Azerbajdžanu sme mali možnosť zúčastniť sa aj medzištátneho futbalového zápasu Azerbajdžan – Slovensko a na pozvanie predsedníčky Národného zhromaždenia sme sa zúčastnili Veľkej ceny Azerbajdžanu - Formula 1 v Baku," dodal primátor.

Jozef Šimko, Boris Kollár a Sahiba Gafarova - predsedníčka Národného zhromaždenia Azerbajdžanu. Zdroj: FB Jozef Šimko

REVÚCA - Miesto pre mladých "SPACE", je už otvorené aj v Revúcej. "Od nástupu do funkcie primátora mesta som nie raz počúval, že mladí ľudia nemajú priestor na stretávanie sa, že im tu niečo také chýba. Ako poslanec VÚC BBSK som sa zapojil do iniciatívy vytvárania týchto centier. Podarilo sa a od dnes patrí Revúca medzi sedem miest v kraji, kde takéto centrá zrealizované už sú," vyjadrila sa primátor mesta Július Buchta. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj súčasný župan Ján Lunter.


REVÚCA - Mestská polícia v Revúcej opäť hliadkuje aj na bicykloch. "Cyklohliadky sa pri výkone služby budú zameriavať na priestupkovú a inú protiprávnu činnosť, dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta, ochranu osôb a ich majetku. Cyklohliadky ďalej plánujeme využiť aj na kontrolu chatovej i záhradkárskej oblasti," uviedol náčelník Mestskej polície Jozef Gašpar. Do cyklohliadok je zaradených päť príslušníkov Mestskej polície. "Prínos cyklohliadok bude spočívať najmä v lepšej kontrole nad dodržiavaním všeobecne záväzných nariadení mesta, verejného poriadku, bezpečnosti obyvateľov i návštevníkov Revúcej, ako aj v pružnejšom riešení poškodzovania majetku a požívania alkoholu na verejnosti," dodal náčelník.

Zdroj: revuckelisty.sk

ČERENČANY/R. BAŇA/R. SOBOTA - Železničná spoločnosť Slovensko a. s. informuje cestujúcich, že dňa 20. júna (v nedeľu) od 8:15 hod., nepretržite do 21. júna (v pondelok) do 20:00 hod., budú medzi železničnými stanicami Rimavská Sobota - Rimavská Baňa, z dôvodu výluky, osobné vlaky nahradené autobusmi. Autobusy budú zastavovať v Čerenčanoch na zastávke autobusu v obci.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross