No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: V Revúcej vyzbierali 2,5 ton odpadu, knižnica organizuje prehliadku diel

26. apríla 2022 |  | 

V dnešných Krátkych správach nájdete opäť niekoľko informácií z diania v našich regiónoch.

REVÚCA - Mladí revúcki volejbalisti vyhrali súťaž v oblasti Stred v konkurencii ďalších piatich mužstiev. "V kategórii chlapcov MIDI štartovalo 6 družstiev - dve družstvá VO AC UNIZA Žilina, VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš, VK Orava Dolný Kubín, MVK Magnezit Revúca a VK ONE Ružomberok. Družstvá odohrali iba štyri turnaje z plánovaných siedmich. Tri turnaje sa neodohrali kvôli pandémii. Každé družstvo odohralo 20 zápasov," uviedol Oblastný výbor Stred SVF na sociálnej sieti.

Prvé dve mužstvá postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v termíne 21. - 22. mája na východnom Slovensku. Mladým volejbalistom gratulujeme k ich úspechom.

Zdroj: FB Oblastný výbor Stred SVF

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali v piatom zápase jarnej časti 3. ligy STRED proti Dolnému Kubínu 3:1. Zápas sa hral na domácom trávniku Soboťanov v sobotu 23. apríla. O jediný gól domácich sa postaral v 22. minúte Csaba Juhász. Za hostí sa presadili dvakrát Matúš Otruba a raz Gabriel Karas. Rimavská Sobota tak prerušila štvorzápasovú šnúru bez prehry.

Článok pokračuje pod reklamou


REVÚCA - Počas Dňa Zeme sa v okolí Revúcej vyzbieralo celkovo 2 560 kilogramov odpadu. Štatistiky eviduje Oddelenie životného prostredia mesta Revúca.

"Ďakujem všetkým, ktorým nie je ľahostajná naša príroda a prostredie, v ktorom žijeme. Verím, že aj touto akciou sme prispeli k osvete čistoty prírody a že sa všetci budeme snažiť neustále o čistejšie a krajšie životné prostredie," uviedol primátor mesta Július Buchta na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Július Buchta

SLOVENSKO/RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejista a rodák z Rimavskej Soboty Alex Tamáši pokračuje v príprave na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať v termíne od 13. - 29. mája vo Fínsku.

Tamáši sa dokázal aj gólovo presadiť v prvom zápase proti Česku, v ktorom sa stal aj najlepším hráčom zápasu. Na Slovákov čakajú v príprave ešte dva duely. Prvý odohrajú už 29. apríla proti Nemecku. Ten druhý 7. mája proti Francúzsku. Veríme, že nášmu rodákovi sa na vrcholové podujatie podarí prebojovať.


Prečítajte si tiež: Famózny debut Tamášiho. V repre strelil svoj prvý gól do siete Česka


RIMAVSKÉ ZALUŽANY/LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Rodák z Rimavských Zalužian Dalibor Ďuriš sa udržal s tímom Liptovského Mikuláša v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Rozhodla o tom baráž, ktorú hrali proti víťazovi 1. hokejovej ligy, Žiline.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Poslanci mestského zastupiteľstva sa opäť zídu na ďalšom zasadnutí, ktoré sa bude konať dnes, 26. apríla. Najskôr sa stretnú o 13:00, keď prerokujú body z predošlých zastupiteľstiev. Ostal im však už len návrh na II. zmenu rozpočtu mesta na rok 2022, bod rôzne, interpelácie poslancov a záver.

Na riadnom zasadnutí majú podľa pozvánky na pláne riešiť napríklad návrh na vypísanie obchodnej verejnej súťaže na odpredaj budovy bývalého Domova mládeže na ulici Školskej za účelom prestavby na byty pre mladé rodiny, činnosť mestskej polície v roku 2021 a Správu o stave, úrovni, rozbore kriminality a verejného poriadku v meste Rimavská Sobota za rok 2021 či správu o plnení rozpočtu mesta k 28. 2. 2022.

Zdroj: www.rimavskasobota.sk

SLIZKÉ - Chránená krajinná oblasť Cerová vrchovina usporadúva podujatie s názvom Zbavme odpadu územie Drienčanský kras. Akcia sa bude konať vo štvrtok 28. apríla v obci Slizké.

"Potrebujeme vašu pomoc, aby sme zredukovali veľké množstvo odpadkov pohodených priamo v krásnej prírode Drienčanskeho krasu na časti turistického chodníku smerom na Budikovany. Je potrebné priniesť si so sebou pracovné rukavice, pevnú obuv a občerstvenie," informuje krajinná oblasť na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod reklamou


ŽÍP - Do obce Žíp zavítali policajti z Okresného riaditeľstva policajného zboru v Rimavskej Sobote, ktorí diskutovali s deťmi na tému profesie a povolania.

"Deti sa na návštevu policajtov veľmi tešili (sami sa presvedčte, koľko ich prišlo) a policajtov riadne potrápili rôznymi zvedavými otázkami. Návšteva sa deťom iste páčila, keďže ako poďakovanie poslali policajtke Lenke milý obrázok. Všetkým deťom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie," uviedla polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Polícia SR - Banskobystrický kraj na Facebooku

RIMAVSKÁ SOBOTA - Knižnica Mateja Hrebendu organizuje 30. ročník autorskej prehliadky literárnych prác žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. Výstava sa uskutoční v stredu 27. apríla v podkroví knižnice.

Otvorenie prehliadky je naplánované na 9:00. V rámci výstavy si budete môcť pozrieť aj Čertoviny, ide o dramatizáciu rozprávky na motívy textu Tatiany Luckej. Hru predstaví detský divadelný súbor Výprask.

RIMAVSKÁ SOBOTA/HNÚŠŤA - Poznáme prvých oficiálnych záujemcov o post primátorov v mestách nášho regiónu. Kým v Hnúšti už záujem o túto stoličku potvrdil Roman Lebeda, v Rimavskej Sobote svoju ambíciu byť primátorom predstavil bankár Zsolt Lajka.

Viac o Romanovi Lebedovi si prečítate tu, o Zsoltovi Lajkovi tu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross