No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia

24. augusta 2011 |  | 

Dnes (24. augusta) na Mestskom úrade zasadla výberová komisia, ktorá mala z desiatich uchádzačov vybrať konateľa či konateľku Mestskej bytovej správy (MsBS). Ako pre Rimava.sk uviedol Ján Čeman, jeden z členov výberovej komisie, mená uchádzačov po dohode v komisii zverejňovať nebudú. "Poradie kandidátov sme stanovili, meno víťaza sa verejnosť dozvie až ho odobria poslanci. Necháme to v utajení až do valného zhromaždenia MsBS, ktoré bude pred zasadnutím poslancov mestského zastupiteľstva," uviedol Čeman. Ako poznamenal, výberového konania sa z desiatich uchádzačov zúčastnili ôsmi. “Jeden muž a jedna žena neprišli,” povedal pre Rimava.sk Čeman.

Rimavskosobotská samospráva zverejnila mená kandidátov ešte pred uskutočnením výberového konania. Podľa vyjadrenia Úradu na ochranu osobných údajov SR, samospráva takto postupovať nesmie. „Zverejniť mená uchádzačov o post konateľa pred výberovým konaním nie je možné,“ potvrdila Libuša Staňová, tlačová tajomníčka Úradu na ochranu osobných údajov SR a podotkla, že samospráva pochybila.

Ako v súvislosti so zverejnením mien Čeman podotkol, predseda komisie Štefan Szántó sa dnes na výberovom konaní pýtal každého z uchádzačov, či im prekáža zverejnenie mien. “Každý povedal, že nie je dôvod, aby protestovali,” vyhlásil Čeman. Zároveň poznamenal, že rovnako, ako informovala Rimava.sk, mená sa vopred zverejňovať nemali.

Predsedom výberovej komisie bol prednosta MsÚ Štefan Szántó, členmi viceprimátori Ján Čeman a Ladislav Rigó, Jana Rojíková za MsBS a Janka Mišuráková, vedúca oddelenia sociálnych služieb na mestskom úrade.

Samospráva vypísala výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa MsBS začiatkom júla, po tom ako Svetozár  Müller požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov. V polovici apríla bol Müller z rovnakých dôvodov odvolaný aj z pozície výkonného riaditeľa. Mestská bytová správa má dvoch konateľov,  je ním aj primátor mesta Jozef Šimko.

Od uchádzačov o pozíciu konateľa sa vyžadovalo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, záujemca tiež mal predložiť koncepciu činnosti obchodnej spoločnosti Mestskej bytovej správy.

Spoločnosť Mestská bytová správa vznikla v januári 2001  ako spoločnosť s jediným vlastníkom, Mestom Rimavská Sobota. Hlavným predmetom podnikania spoločnosti je správa bytového a nebytového fondu, obstarávanie služieb spojených s bývaním, správa nehnuteľnosti mesta  a poskytovanie ubytovacích služieb. MsBS, s.r.o. spravuje približne 1 600 bytov v osobnom vlastníctve a viac ako 150 nájomných bytov. Súčasťou výkonu správy je aj zabezpečovanie ubytovacích služieb v mestskej ubytovni na Ulici Gorkého. Zároveň spravuje majetok mesta, objekty nebytového charakteru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross