No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Rokovanie vedie výnimočne viceprimátor. Poslanci už prelomili veto primátora

viceprinátor Ladislav Rigó - msz januárPrvé tohtoročné rokovanie rimavskosobotských mestských poslancov, ktoré sa začalo dnes popoludní, vedie viceprimátor Ladislav Rigó. Ako informoval, primátor Jozef Šimko má dovolenku  a je odcestovaný, čo súvisí s jeho prezidentskou kampaňou. V historickej budove župného domu sa zišlo 15 poslancov.

Na programe majú rozhodovanie o rozpočte, ktorý v závere minulého roka neschválili. Podľa redaktora Rimava.sk, ktorý je v rokovacej sále župného domu, poslanecký zbor už stihol prelomiť veto primátora. Ten nepodpísal decembrové uznesenie o rozdelení financií na šport. Podľa tohto uznesenia malo byť na mládežnícky futbal určených 40 tisíc eur, na futbal mužov 60 tisíc eur a 70 tisíc eur na ostatné športy. Primátor po stretnutí s rodičmi mladých futbalistov a funkcionármi navrhoval zvýšenie čiastky pre mládežnícky futbal. Dnes poslanci potvrdili svoje pôvodné rozhodnutie.

Rokovanie pokračuje prejednávaním návrhu rozpočtu na tento rok.

Správa bude doplnená: R. SOBOTA: Mesto stále nemá rozpočet, poslanci vytýkali nereálne príjmy aj primátorovu odmenu zo Stefe

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross