No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Mesto stále nemá rozpočet, poslanci vytýkali nereálne príjmy aj primátorovu odmenu zo Stefe

MsZ Rimavská SobotaRimavskosobotskí poslanci na dnešnom rokovaní ani na druhýkrát neodsúhlasili rozpočet na tento rok a vrátili ho na doplnenie a prepracovanie. Úradu a vedeniu mesta vytýkali jeho neprehľadnosť a chceli vynechať nereálne príjmy mesta z predaja majetku. Prehľadnejšia tabuľka s textovou časťou rozpočtu chýbala poslancovi Ivanovi Hazuchovi. Ako ďalej spomenul, niektoré veci sa dajú nájsť ľahšie, niektoré ale nie. Neskôr zároveň spomenul, že na základe podkladov nevie, koľko financií dostávajú napríklad Technické služby mesta ako celok.

poslanec MsZ Dušan Hlinka"Nemyslím si, že úlohou poslanca je prelúskať ten rozpočet, alebo ho znova vytvoriť, aby mal súvislosti," povedal pre Rimava.sk poslanec Dušan Hlinka, ktorý sa zaujímal o to, či sú v rozpočte zahrnuté financie, ktoré primátor dostáva za odmenu za výkon funkcie konateľstva v teplárenskej spoločnosti Stefe, a kvôli ktorej bolo začaté trestné stíhanie pre zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. (Trestné oznámenie podával poslanec Hlinka na neznámeho páchateľa koncom minulého roka v októbri, pozn red.) Ako na rokovaní uviedol, dodnes sa všetci vyhovárajú, že prebieha vyšetrovanie a pritom peniaze každý mesiac chodia na depozitný účet mesta. Kde končia sa im, ani hlavnému kontrolórovi stále zistiť nepodarilo. "Ani ekonómka nevie, či je to príjem mestského rozpočtu alebo nie," zdôraznil Hlinka, podľa ktorého vyšetrovanie pokračuje v zákonných lehotách. Stiahnutie rozpočtu z rokovania odsúhlasili desiati poslanci na základe Hlinkovho procedurálneho návrhu. Podľa uznesenia poslanci ďalej žiadajú vedúcu ekonomického odboru informovať na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva, či príjem z finančných prostriedkov spoločnosti Stefe je zahrnutý v rozpočte mesta.

Podľa poslanca Hazuchu si mesto naplánuje nereálne príjmy ale výdavky sú pritom veľmi reálne. Do diskusie sa zapojil aj poslanec Ján Čeman, podľa ktorého by z rozpočtu mali byť preto stiahnuté odpredaje majetku ako je nehnuteľnosť Auxtov dom, trafostanica na Chrenovisku či pozemky určené na výstavbu reštaurácií na Kurinci. Podľa Čemana tvoria v tomto roku nereálny príjem viac ako 200 tis. eur.

Na rokovaní dnes nebol kvôli dovolenke a prezidentskej kampani primátor Jozef Šimko, mestské zastupiteľstvo viedol viceprimátor Ladislav Rigó. Ten kolegov poslancov požiadal, aby svoje návrhy k rozpočtu predložili čo najskôr. Podobného názoru bol aj poslanec Štefan Baláž, podľa ktorého by mesto nemuselo fungovať v rozpočtovom provizóriu.

[nggallery id=1289]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross