No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Multižánrový festival UDVart prilákal ľudí na nádvorie múzea

2. júla 2022 | | |  | 
Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC - Festival UDVart 2022 sa začal. Nádvorie Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove sa v piatok (1. 7.) zmenilo na multižánrový priestor plný hudby, spevu, aktivít a pohody. V takomto nastavení ostane až do nedeľnej noci.

"Na festival sme sa pripravovali celý rok. Riešili sme dotácie i účinkujúcich a ostatné dva týždne sme pripravovali nádvorie. Vlani sme podujatie museli usporiadať v oklieštenej forme, no tento rok sme dúfali, že sa nám podarí vrátiť sa k plnému formátu. Sme radi, že to vyšlo,"skonštatovala pre náš partnerský portál Novohradské.sk Andrea Illés Kósik, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove, ktoré akciu organizuje spolu s Hradným múzeom vo Fiľakove.

Článok pokračuje pod reklamou


Obľúbený festival odštartoval workshopmi, krajčírskou dielňou, výstavou a komunitnými aktivitami. Návštevníci mohli vidieť aj cirkusovo-divadelné etudy a talent šikovných akrobatov.

Sériu tohtoročných koncertov UDVartu začala parádnym vystúpením poľská kapela Cheap Tobacco, večer patril temperamentným muzikantom zo skupiny Čendeš.

Bodku za prvým dňom dalo premietanie filmu Petra Kerekesa Cenzorka.

Kamu nahradili drony

Trojdňový program je aj tento rok zameraný na návštevníkov všetkých vekových kategórií a milovníkov rôznych žánrov. Priestor dostávajú aj neznámi interpreti, vďaka čomu si návštevníci môžu rozšíriť obzory.

Článok pokračuje pod reklamou


"Koncepcia programu sa podarila s jednou výnimkou. Žiaľ, asi týždeň pred podujatím museli nečakane odrieknuť naši maďarskí partneri, ktorí v rámci komunitných aktivít plánovali návštevníkov zoznámiť s tímovou hrou nazvanou kama. Namiesto nich sme pozvali študentov fiľakovského gymnázia, ktorí odprezentovali svoje programovateľné drony," vysvetlila Illés Kósik.

Festival UDVart 2022 vo Fiľakove pokračuje aj v sobotu a nedeľu (2. a 3. 7.) a je si z čoho vyberať. Lákadlom môže byť napríklad diskusia so šéfredaktorkou denníka SME Beátou Balogovou či koncerty skupín Ivan & The Parazol a Besh O Drom.

Viac fotografií a videá si môžete pozrieť v článku na našom partnerskom portáli Novohradské.sk. Link na článok nájdete tu.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross