No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MÚZEUM: Predstavia ďalšie predmety zo svojich zbierok, výstavy začnú dobou bronzovou

3. januára 2014 |  | | | |

gmm-muzeumAj v novom roku pokračuje Gemersko-malohontské múzeum s predstavovaním "predmetov mesiaca", svojim návštevníkom tak opäť priblíži dvanásť zaujímavostí zo svojho zbierkového fondu. Ako pre Rimava.sk uviedla Martina Mareková, prvým tohtoročným predmetom mesiaca sú dva mosadzné židovské svietniky. "Deväťramenná chanukia a sedemramenná menora budú vystavené počas celého mesiaca január na pamiatku jedného z najveselších sviatkov židovského náboženstva „Chanuka“," priblížila.

Podľa jej slov aj tento rok chystajú tradičné podujatie Noc v múzeu a tiež niekoľko výstav. Prvou bude archeologická výstava Doba bronzová na území historického Novohradu a Gemera-Malohontu. Sprístupnia ju v druhej polovici januára. Návštevníci si budú môcť pozrieť nálezy keramiky, ako aj nálezy bronzových predmetov (bronzové náramky, sekerky, ihlice, meče a pod.), ktoré vo väčšine prípadov pochádzajú z bronzových pokladov.

V súčasnosti sú podľa Marekovej v múzeu ešte stále vystavené ukážky dámskej meštianskej módy 19. storočia, naďalej trvá aj výstava Kvet. Múzeum zároveň prezentuje tvorbu fotografa Maroša Detka a insitné umenie kovačického maliara Pavla Cicku.

[nggallery id=1268]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross