No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na bezbariérový vstup do Ekorelaxu sa vyzbieralo 23 tis. korún

21. novembra 2008 |  | | | |

Viac ako 23 tis. korún (763.46 € ), ktoré sa vyzbierali v minulotýždňovej zbieke Centra voľného času (CVČ) Relax, pôjde na vybudovanie bezbariérového vstupu do Ekorelaxu a jeho oddychovej zóny. Rimava.sk informovala Soňa Prasličková z (CVČ) Relax v Rimavskej Sobote. „Inšpirovala nás výzva nadácie SPP - Pridáme sa,“ povedala koordinátorka projektu Prasličková. Ako doplnila, podľa výzvy mali zorganizovať projekt so zbierkou a humanitným činom niekoho podporiť. „Takou istou sumou - darom budeme podporení z nadácie SPP,“ uviedla a dodala, že táto suma pôjde na tanečné súbory v CVČ, nové choreografie a oblečenie.

Prasličková poznamenala, že zámerom projektu „Všetci spolu budujeme bezbariérový vstup do minizoo“, bolo zjednodušiť telesne postihnutým vstup ku zvieratkám. „Stáva sa nám často, že musíme deti prekladať na vozíkoch,“ povedala a podotkla, že s výstavbou sa začne na jar budúceho roka a priestory by sa mali začať využívať do konca júna. Koordinátorka zbierku hodnotí ako veľmi úspešnú. Ocenila spoluprácu všetkých, ktorí sa do projektu zapojili a podporili ho.

Súčasťou zbierky boli športové turnaje žiakov základných a stredných škôl vo volejbale, stolnom tenise, basketbale, halovom futbale a šachu, ktorých sa zúčastnilo viac ako 300 súťažiacich. 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross