No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na čele združenia obcí v regióne došlo k zmene, volili nového predsedu

9. februára 2015 |  | | |

Mgr. Michal BagačkaNa čele Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu (ZMOGaM) došlo k zmene. Doterajšieho predsedu Michala Bagačku, primátora mesta Hnúšťa, nahradí vo funkcii Peter Mináč, primátor Tisovca. „Na dnešnom zasadnutí ho jednohlasne odsúhlasila novozvolená 15 členná rada,“ povedal pre Rimava.sk Michal Bagačka a dodal, že on sám ostal vo funkcii podpredsedu ZMOGaMu. Podľa jeho slov už na funkciu opätovne nekandidoval a za nového predsedu navrhol primátora Tisovca.

Približne 60 starostov a primátorov zasadalo dnes v Juniorkomplexe v Rimavskej Sobote. Hlavným bodom stretnutia boli voľby nového vedenia, zástupcovia samospráv sa však podľa Bagačku zaoberali aj otázkou aktivačných a obecných prác. Z dnešného zasadnutia vzišlo aj stanovisko k voľbám predsedu Združenia miest a obcí Slovenska, ZMOGaM podporuje kandidáta na predsedu Michala Sýkoru, starostu obce Štrba a súčasného podpredsedu ZMOS.

Podľa novozvoleného predsedu Petra Mináča je v regionálnej rade veľa nových a schopných ľudí. „Elán a chuť majú,“ povedal Mináč a dodal, že sa chcú zamerať na prácu jednotlivých mikroregiónov a zlepšiť čerpanie financií z fondov Európskej únie. „Je ťažšie robiť pre jednu obec,“ spomenul Mináč, podľa ktorého by sa chceli zamerať na väčšie projekty a ukázať cestu ako ďalej nielen pre celý okres ale aj pre ďalšie regióny. Ako poznamenal, financie by tak mohli čerpať napríklad na infraštruktúru či oblasť informatizácie. Mináč dodal, že budú iniciovať stretnutie aj s rimavskosobotským primátorom Jozefom Šimkom, ktorý sa dnešného stretnutia nezúčastnil (s Jozefom Šimkom sa nám telefonicky skontaktovať nepodarilo, pozn, red.)

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross