No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Kurinci otvorili bazén aj bez povolenia, medzi prvými sa v ňom kúpal primátor

Na Kurinci pri Rimavskej Sobote dnes slávnostne otvorili letnú turistickú sezónu, po rokoch bude fungovať aj bazén, na ktorý však zatiaľ Regionálny úrad verejného zdravotníctva nevydal povolenie. Ako dnes pre Rimava.sk povedal primátor Jozef Šimko, občania sa napriek tomu budú môcť kúpať, vstupné ale platiť nebudú. Po prestrihnutí pásky a prípitku si vodu v bazéne vyskúšal aj samotný primátor, ktorý sa oblečený okúpal spoločne s miestnym podnikateľom Ladislavom Sedmákom a riaditeľom Technických služieb Tiborom Bartom.

"Voda je bez problémov, je fantastická," skonštatoval Šimko, podľa ktorého by v pondelok mali dostať aj súhlasné stanovisko z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. "Bohužiaľ dodávateľ z Prešova nám prišiel technológiu namontovať včera, pridávame isté prísady, aby sme vodu očistili od železa. Ja si myslím, že nebudú žiadne problémy, materiál,  ktorý sa odobral dnes,  sa vyhodnotí a od pondelka môžme normálne pustiť verejnosť do tohto bazéna," povedal primátor a dodal,  že potom už bude vstup aj platený. Zároveň prisľúbil, že do budúceho roka samospráva svojpomocne vybuduje ďalší, 50-metrový bazén.

Na otázku, čo bude so súkromným areálom, ktorý Šimko začal budovať ešte pred voľbami, odpovedal:  "Pokiaľ by som nevyhral voľby, dnes by som otváral svoj vlastný bazén ale keďže som vyhral tak som otváral mestský bazén."

Ako primátor ďalej uviedol, na Kurinci sa občania môžu na vlastnú zodpovednosť kúpať aj v jazere, k dispozícii sú sprchy, sociálne zariadenia a malý bazén pre deti (kúpanie v jazere je podľa hygieny bezpečné, pozn. red.) "Dnešným dňom štartujeme  člnkovanie aj vodné bicyklovanie," doplnil Šimko. Podľa jeho slov stála obnova areálu približne 33 tisíc eur, najvyššie náklady si vyžiadala oprava technológie v bazéne. "Total sa na to vykašľali, táto budova vypadala ako Carihrad, bolo to zatečené, zhrdzavené. Technológia bola zamrznutá, bývalí funkcionári si nedali ani tú námahu, že by vodu vypustili a nemuseli by sme to meniť," uviedol primátor. Bufet pri bazéne podľa neho na tri roky prevádzkuje subdodávateľ, za to, že položil dlažbu a obklady.

Ako včera pre Rimava.sk povedala vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, úrad zatiaľ kúpanie v bazéne nepovolil, kvalita vody je  neznáma, keďže ju včera museli vypustiť. Podľa jej slov prevádzkovateľ nepredložil ani prevádzkové poriadky.

Šimko plánuje túto sezónu otvoriť aj areál oddychu, bývalú mestskú pláž. "Napustíme to vodou z Rimavy, čistú pitnú vodu z Klenovca tam nebudeme dávať, to sú zbytočné náklady. S Povodím Hrona sme sa dohodli, že zadarmo nám dajú vodu z Rimavy, budeme napúšťať a vypúšťať, aby sa voda obnovovala," uviedol primátor.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross