No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Kurinci zahájili letnú turistickú sezónu. Okúpete sa už aj na Teplom Vrchu

V Rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda pri Rimavskej Sobote s geotermálnou vodou dnes zahájili letnú turistickú sezónu. Ako informuje radnica, prvé dva dni má byť vstup bezplatný. Celodenné vstupné však v porovnaní s minulým rokom zdraželo o jedno euro, dospelá osoba tak na deň zaplatí 5 eur. Otváracie hodiny aj cenník bol odsúhlasený ešte v apríli na mestskej rade. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta sprevádzkovaný bol aj vláčik, ktorý bude podľa harmonogramu premávať rovnako ako vlani, bezplatne. „Otvorili sme dnes ráno o 9:30 hod. Vstupné budeme vyberať až od soboty,“ povedal Barto a dodal, že po dodatočných stavebných úpravách je v poriadku už aj detský bazén kde pitná voda nedosahovala potrebnú teplotu. Prerobený mal byť podľa podmienok hygieny. Práce podľa objednávky realizovala spoločnosť Gemerstav v hodnote viac ako 18 tisíc eur.

Rekreačná oblasť pri Rimavskej Sobote získala ocenenie kemping roka 2016. Na Kurinci by sa tento rok podľa kalendára mali v polovici júla stretnúť aj karavanisti.

V okrese už boli otvorené kúpaliská v Prírodných jódových kúpeľoch Číž ako aj v areáli Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci. V Hnúšti majú v pláne zahájiť sezónu na budúci mesiac. Letné kúpalisko v Klenovci, ktoré bolo vyhrievané solárnym ohrevom vody, neotvoria ani tento rok. „Je tam potrebná veľká rekonštrukcia,“ povedala starostka obce Zlata Kaštanová. K dispozícii je aj prírodná vodná nádrž Kurinec a Teplý Vrch. Plážové kúpalisko v Tornali by mali otvoriť v priebehu najbližšieho víkendu v rámci otvorenia Dňa mestskej časti Králik.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross