No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na medzinárodnej súťaži uspela zamrznutá bublina z objektívu Rimavskosoboťanky

perex-bublinaMalá zemeguľa, ktorej povrch pripomína snežné vločky. Tak takýto svet v malom sa podarilo odfotografovať jednej Rimavskosoboťanke. Úspech tejto fotky však jej zachytením cez hľadáčik nekončí, tým najčerstvejším je zisk druhého miesta na prvom ročníku Európskej súťaže vedeckej fotografie. A kto sa skrýva za jej vznikom? Pre odpoveď si treba zájsť do Hvezdárne v Rimavskej Sobote za Danielou Rapavou, ktorá je jej autorkou.

Ako pre Rimava.sk uviedla, druhé miesto v súťaži vôbec nečakala. „Pre mňa už to bol úspech, že sa tá fotografia dostala do súťaže,“ hovorí Rapavá a dodáva, že so „zamrznutou bublinou“ už pochodila kus sveta. „Vybrala si ju aj francúzska National Geographic, bola už vytlačená aj na pohľadnici v Madride, úspech mala aj v Toronte či v súťaži v Rumunsku,“ priblížila.

Podľa jej slov je pre ňu podstatné, že aj vďaka tejto súťaži sa zviditeľnilo Slovensko ako aj Rimavská Sobota. Ako poznamenala, túto fotografiu spoznáva veľa ľudí aj vďaka výstavám po celom Slovensku. „Ľudia mi často hovoria, že videli túto fotografiu, len nevedeli, že je odo mňa,“ povedala Rapavá. Ako spomenula najbližšie môžu jej fotografie vidieť na Medvešskom fotomaratóne vo Fiľakove, ktorý sa uskutoční 3. až 5. júna.

Okrem blížiacej sa výstavy vo Fiľakove Daniela reprezentuje Rimavskú Sobotu i Slovensko na rôznych domácich a zahraničných fotosúťažiach. Jej práce uverejňujú na prestížnych stránkach s mimoriadne vysokou návštevnosťou ako Optics Picture of the Day, Earth Science Picture of the Day či Spaceweather, odtiaľ ich preberajú aj ďalšie servery a vydavatelia.

zamrznuta-bublina

Zdroj: Rimava.sk, foto: Daniela Rapavá

Súvisiaci článok
Medzi finalistami medzinárodnej súťaže je aj Rimavskosoboťanka, za jej fotografiu môžete zahlasovať aj Vy


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross