No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na medzinárodnej výstave zaujali aj krásne psy z regiónu, mladá Sissi či Eliot

9. mája 2019 |  | | |

Na medzinárodnej výstave Novohraddog v Lučenci zaujali aj psy z okresu Rimavská Sobota. Svojim majiteľom v Jesenskom a Hnúšti robia radosť len niekoľko mesiacov, za ich starostlivosť sa im však odvďačili nielen spoločnosťou, novými skúsenosťami ale aj súťaživosťou po svojich predkoch. Prvý májový víkend sa ich v mestskom parku na posudzovaní vystriedalo viac ako 1500 z 13-tich krajín. Najpočetnejšie zastúpenie mali československé vlčiaky, rodézsky ridgeback či nemecký ovčiak. Vo svojich kategóriách sa veľmi dobre umiestnila 11-mesačná Sissi rotvajlera a 16-mesačný Eliot – írsky vlkodav. Podľa slov ich majiteľov boli na súťaži prvýkrát a skúsenosti tým pádom zbierali aj oni sami. Podrobení boli posudzovaniu niekoľkých rozhodcov. Ako pre Rimava.sk priblížil majiteľ rotvajlera Zdeno Šťavina z Jesenského, na výstave boli obidva dni. V sobotu to bola premiéra a odniesli si iba skúsenosti, v nedeľu však bol rozhodca jednoznačný. „Suverénne povedal, že je najkrajšia,“ povedal majiteľ Sissi a dodal, že získali titul juniorského šampióna CAJC a BOS najkrajšia fena svojho plemena.

„Je to malá výstava, ale bol to super zážitok. Krajšie je to aj o to, keď psík získa cenu. Túto súťaž sme skúsili lebo vidíme, že náš psík je inteligentný a krásny,“ povedal. Ich domáci miláčik má veľkú šancu pokračovať v šľapajách svojich rodičov, šampiónov. Podľa jeho slov preto v súťažení plánujú pokračovať, aj keď sú si vedomí, že kým psík dostane titul šampióna krajiny si to vyžaduje veľa času na výchovu aj investícií. „Nás to naštartovalo, lebo nám chválili Sissi, to jej domácke meno. Psíkom sa treba venovať, ale je to aj o génoch,“ zhodnotil.

Skúsenosti na súťaži prvýkrát zbierali aj majitelia Írskeho vlkodala Eliota. Po doladení drobností z prvého dňa dostali výbornú a titul CAJC v triede mladých. „Odporučili nám na mieste známi, ako mu máme lepšie ostrihať hlavu a ako ísť s vodítkom. Inak by sme možno dostali titul už prvý deň. Máme veľkú radosť,“ priblížil majiteľ psa Michal Bagačka z Hnúšte. Podľa jeho slov majú radi veľké plemená a toto si priniesli až z Moravy. „Predtým sme mali Bernardínov, Labradora a teraz sme vyskúšali toto plemeno. Páčia sa mi skôr veľké psy,“ povedal dlhoročný chovateľ. Na výstavu ich motivovalo ísť aj kvôli tomu, že predkovia ich Eliota majú titul šampión Európy a aj svetový šampión. „Potešilo nás to a navnadilo. Chceme ísť skúsiť ešte aj ďalšiu súťaž začiatkom júla,“ dodal.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív vystavovateľov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross