No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Oždianske serpentíny prídu Bérešovci aj Krajčí na Formule 3000

9. mája 2013 |  | | |

z uplynulých pretekov v OžďanochOžďany v Rimavskosobotskom okrese sa v najbližších dňoch stanú opäť centrom motoristického športu na Slovensku. Počas dvoch pretekov v sobotu a nedeľu, 11. a 12. mája, si sily zmerajú jazdci v rámci seriálu Majstrovstiev Slovenska PAV a Slovenského kopcového pohára. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol organizátor Oždianskych serpentín Ján Lachký z Prievidze, prostredníctvom internetu sa doposiaľ nahlásilo viac ako 50 pretekárov a ich počet sa bude zvyšovať ešte v piatok popoludní, kedy sú naplánované prihlasovania.

Milovníci rýchlosti, adrenalínu a šikovnosti si podľa Lachkého prídu na svoje. Ako avizuje, ťahákom pretekov budú určite otec a syn Bérešovci ako aj iné zvučné mená. Podľa Lachkého medzi ne určite patrí meno Jaroslava Krajčího na Formule Lola 3000. „Myslím si, že je sa na čo tešiť, pretože doposiaľ všade, kde bol, urobil nejaký rekord. Patril k tým najlepším a najrýchlejším,“ doplnil riaditeľ pretekov, podľa ktorého trať na Ožďanoch ešte nezažila tak silné a rýchle auto ako formulu. Ako Lachký podotkol, ide o prvé preteky po zime a ukáže sa, ako si svoje „náradie“ v zime pripravili. „Prídu sa ukázať, vyskúšať, otestovať a brať body do seriálu,“ konštatoval.

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=h5yM72r7yKc" width="600" height="388"]

ozdany-plagatUž najbližší víkend sa tak na Ožďanoch stretnú vrchári a kopčiari, ktorí otvoria sezónu. „Pokiaľ nám vyjde počasie, tak diváci sa majú na čo tešiť,“ avizuje Lachký, ktorý minulý rok organizoval niekoľko pretekov automobilov do vrchu ako Ostrú lúku, Bojnický vrch či Štiavnickú zlatú cestu v Banskej Štiavnici.
Štartovať sa bude tradične z Oždian, trať meria 2,8 km a má prevýšenie 103 metra. Súťažné jazdy sú naplánované na sobotu aj nedeľu od 13.00 a 15.00 hod. Ceny sa budú odovzdávať o 18.00 hod.

Generálnym sponzorom Oždianskych serpentín je Teatro a STK u Myšiaka.

 

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross