No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OŽDIANSKE SERPENTÍNY: Najlepší vrchári Slovenska odštartujú sezónu na pretekoch v Ožďanoch

Ožďany v Rimavskosobotskom okrese sa už najbližší víkend stanú opäť centrom motoristického športu na Slovensku. Na svoje si prídu všetci milovníci rýchlosti, adrenalínu a šikovnosti. Počas dvoch pretekov v sobotu a nedeľu, 11. a 12. mája, si sily zmerajú jazdci v rámci seriálu Majstrovstiev Slovenska PAV a Slovenského kopcového pohára. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol organizátor Oždianskych serpentín Ján Lachký z Prievidze, ide o prvý tohtoročný pretek na Slovensku, ktorému predchádza iba Rally Prešov. „Vrchári a kopčiari začínajú sezónu v Ožďanoch,“ povedal Lachký, podľa ktorého na oždiansky kopec príde celá slovenská špička – minuloroční majstri SR. Ako doplnil, preteky sú otvorené a už teraz sú prostredníctvom internetu prihlásení jazdci z Čiech. Organizátor však očakáva aj pretekárov z Maďarska, ako aj štyroch až piatich rally jazdcov. Spolu by podľa Lachkého malo prísť 80 až 100 pretekárov.

Ako poznamenal, „stredne ťažké“ preteky na serpentínach pri Ožďanoch mali už tradíciu a veľkú odozvu, navyše na juhu Slovenska nie je veľa možností na závodenie. „Pokiaľ nám vyjde počasie, tak diváci sa majú na čo tešiť,“ avizuje Lachký, ktorý minulý rok organizoval niekoľko pretekov automobilov do vrchu ako Ostrú lúku, Bojnický vrch či Štiavnickú zlatú cestu v Banskej Štiavnici.

Štartovať sa bude tradične z Oždian, trať meria 2,8 km a má prevýšenie 103 metra. Súťažné jazdy sú naplánované na sobotu aj nedeľu od 13.00 a 15.00 hod. Ceny sa budú odovzdávať o 18.00 hod.

Generálnym sponzorom Oždianskych serpentín je Teatro a STK u Myšiaka.

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross