No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Na Sídlisku Západ prasklo vodovodné potrubie, školákov pustili domov

perex-prasknute-potrubiePo včerajšom prasknutom potrubí na Ulici Malohontskej sa situácia zopakovala na Sídlisku Západ. Dnes ráno tam prasklo vodovodné potrubie a domácnosti tak boli približne od 7:30 hod. odstavené vody. Porucha sa stala na Ulici Kirejevskej, kde voda zaplavila parkovisko a na ceste sa vytvorila aj vrstva blata. Žiakom Základnej školy M. Tompu tak kvôli tejto poruche prerušili vyučovanie a pustili ich domov. Na Základnej škole Š. M. Daxnera majú obmedzené vyučovanie. Na mieste sú vodári, elektrikári a pracovníci TSM, ktorí očisťujú vozovku od nánosov blata a vody.

Bližšie informácie zisťujeme.

Doplnené o 12:50 hod.

Podľa slov hovorkyne Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíry Vogelovej je v súčasnosti odstávka rozvodnej siete verejného vodovodu na celom Sídlisku Západ, novej časti Sobôtka, ďalej v časti Močiar a rekreačného areálu Kurinec. „Dôvodom odstávky je prasknuté potrubie LT DN300,“ priblížila Vogelová, podľa ktorej termín ukončenia zatiaľ nie je známy. Ako poznamenala, na oprave pracujú vodári od 7:00 hod.

Ďalšia odstávka v Rimavskej Sobote je podľa hovorkyne na Ulici Gaštanová a časť Ulice Veterná na Šibeničnom Vrchu. „Dôvod odstávky je porucha na potrubí LT DN100. Momentálne riešime presnú lokalizáciu miesta poruchy. Výkopové práce sa realizujú od 25. januára od 15:30 hod.,“ uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross