No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Sídlisku Západ sa opäť objavili diviaky, podľa poľovníkov je to zrejme kvôli zdroju potravy

V blízkosti naposledy vystavaného veľkého parkoviska na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote sa opäť objavili diviaky. Redakciu Rimava.sk na to upozornilo niekoľko čitateľov.

„Je ich tu na Západe čím ďalej, tým viac. Napočítal som štyri veľké a osem malých diviakov,“ uviedol jeden z čitateľov. Ďalšia čitateľka, Silvia, napočítala až sedem veľkých diviakov, pričom natočila aj video ako diviaky naháňajú na lúke srnku. Ako podotkla, ľudia, ktorí sa chodia prechádzať do lesa pri Sídlisku Západ alebo psíčkari by si mali dávať pozor.„V prírode je teraz menej potravy, tak ju asi hľadajú kde sa dá. Možno na tom mieste je pre nich niečo atraktívne a prerývajú to dookola. Možno sú tam nejaké chrobáky, červy alebo niečo podobné,“ uviedol pre Rimava.sk Vojtech Kovalčík, šéf Obvodnej poľovníckej komory Rimavská Sobota. Podľa jeho slov by však ľudia nemali robiť paniku. Ako ozrejmil, hoci diviak je menej plachý ako iné zvieratá, pri strete s človekom sa splaší. „Diviak útočí vtedy, keď je postrelený a dohľadáva sa alebo keď sa náhodou vojde do vzdialenosti diviačice s mladými, kedy sa už zviera cíti ohrozené,“ podotkol s tým že istotou je vyhýbať sa im v čo najväčšej vzdialenosti.

Podľa Kovalčíka však ako poľovníci majú zviazané ruky. „Problémom je to, že ide už o intravilán a tam sa už poľovať nemôže,“ upresnil. Ako zároveň dodal, istou možnosťou je prehnať diviaky poľovníckymi psami poľovného združenia, pod ktoré spadá táto oblasť. V tomto prípade ide o poľovný revír Sobôtka. Ďalšou dôležitou vecou je podľa Kovalčíka nesypať diviakom na toto miesto nič, čo by mohli skonzumovať.

Zdroj: Rimava.sk FOTO/VIDEO: čitatelia Robert, Silvia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross