No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Slovensku pristáli mimozemšťania! Bližšie o tom porozpráva jeden Rimavskosoboťan

Teda aspoň v novom románe Rimavskosoboťana Mariána Kluvanca. Ten nedávno pokrstil v Bratislave svoj tretí román s názvom Kontakt: Záhuba prichádza z nebies. Autor píšuci pod pseudonymom Mark E. Pocha príde predstaviť svoju najnovšiu knihu aj do nášho regiónu.

V strede príbehu stojí mladá univerzitná absolventka Mary, ešte len hľadajúca svoje miesto v živote. Jednej augustovej noci prichádza s päticou priateľov na horskú chatu v Strážovských vrchoch na Hornej Nitre. Chcú sa poriadne odviazať, zabudnúť na každodenný stres a užiť si víkend. Náladu im nemôže pokaziť ani podozrivo nevrlé správanie obyvateľov dedinky na úpätí kopca, ani nečakané zhoršenie počasia. Potom však natrafia na havarované mimozemské plavidlo, ktorého osadenstvo je stále nažive... A rozhodne nemá priateľské úmysly.

Autor prináša v knihe Kontakt trilerovou formou vyrozprávaný príbeh o mladých ľuďoch v krízovej situácii. Rozpráva o veciach medzi nebom a zemou, nešetrí vedeckofantastickými prvkami. Postavy má živé a realistické, zápasiace s vlastným vnútrom, so slabosťami, ktorým podliehajú. Akčné scény pripomínajú v najbližších okamihoch filmový zážitok, a čitateľ má pocit, že sa mu dynamický dej odvíja priamo pred očami. Kniha však obsahuje množstvo krutých scén a odporúča sa len čitateľom s pevnými nervami!

S autorom sa môžete stretnúť v piatok, 19. mája, na besede v kníhkupectve Martinus v OC Galéria Lučenec o 17.00 hod. Ste srdečne vítaní!

Zdroj: Mark E. Pocha


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross