No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na sobotňajších pretekoch bude štartovať aj majster Slovenska Béreš ml. a vlaňajší víťaz Köböl

Na štarte tretieho ročníka Oždianske serpentíny Empora Cup nebudú ani tento rok chýbať zvučné mená motoristického športu. Ako pre Rimava.sk potvrdil šéf súťaže Ladislav Sedmák ml., sobotňajších pretekov sa zúčastní obhajca titulu majster Slovenska v rallye Jozef Béreš junior spoločne so svojím otcom. „Bérešovci sú už tradične ikonou našej súťaže. Tentokrát sa však nepredstavia v úlohe predjazdcov, ale budú jazdiť naostro o pohár,“ povedal riaditeľ pretekov.

Ako dodal, na prvú priečku bude určite útočiť aj víťaz minulých ročníkov, ostrieľaný pretekár František Köböl z Fiľakova. Zastúpenie budú mať aj Rimavskosoboťania, Ford Focus RS na trati vyskúša Erik Klaubert z Rimavskej Soboty. „Tak ako sme avizovali, štartovať bude celkovo sto jazdcov. O preteky sme zaznamenali obrovský záujem, počet pretekárov sme však kvôli ich väčšiemu komfortu museli obmedziť,“ vysvetlil Sedmák. Ako pripomenul, jazdiť sa bude v piatich kategóriách a v troch súťažných kolách. Zároveň prezradil, že veľmi silné zastúpenie má najatraktívnejšia trieda A5 s najvyššou kubatúrou. „Začíname o desiatej priamo v Ožďanoch,“ upresnil šéf súťaže.

Takúto show pripravili organizátori v Ožďanoch pred rokom.

Pre divákov sú okrem stánkov s občerstvením pripravené aj ďalšie atrakcie. Vystavených bude niekoľko automobilov zo Street tuning club Lučenec a ako Ladislav Sedmák naznačil, páni si budú môcť popásť oči nielen na krásnych štvorkolesových tátošoch. Mikrofónu sa tradične ujme známy komentátor Alexander Štefuca. Profesionálne zabezpečenie pretekov sľubuje kvalitnú automobilovú súťaž a skvelý športový zážitok.

„Na preteky Oždianske serpentíny Empora Cup srdečne pozývam všetkých motoristických fanúšikov ale aj tých, ktorí chcú s nami stráviť príjemné sviatočné popoludnie. Druhá májová sobota bude v našom okrese rozhodne aj motoristickým sviatkom,“ uzavrel riaditeľ pretekov.

Viac informácií ako aj prihlasovací formulár na www.gmrallyesport.sk.

Zdroj: Rimava.sk PR-článok

Súvisiace články
Na Relly rýchlejšie časy ako minulý rok, víťazom opäť Köböl z Fiľakova
Rally v Ožďanoch – Majstri robili predjazdcov, víťaz aj z Rim. Soboty. Najrýchlejší Fiľakovčan F. Köböl


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross