No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na vybudovanie krytého skateparku dostali skateboardisti ďalšie peniaze

31. mája 2011 |  | 

Myšlienku pretvoriť nevyužitú halu v bývalých kasárňach v Rimavskej Sobote na krytý skatepark podporila aj Nadácia Orange, na realizáciu projektu schválila sumu 2 500 eur. Mladí skateboardisti tak prostredníctvom občianskeho združenia Oxymoron získali ďalšie peniaze na svoj budúci areál, tisíc euro im začiatkom mesiaca odsúhlasila Nadácia Intenda.

„Veľmi nás teší, že sa nám podarilo získať ďalšie financie, opäť sme tak o krok bližšie k uskutočneniu nášho zámeru, vďaka ktorému budú mať mladí ľudia v Rimavskej Sobote svoj krytý skatepark,“ uviedla pre Rimava.sk projektová manažérka z OZ Oxymoron Regina Špitálová. Ako dodala, medzičasom sa s riaditeľom Technických služieb mesta Tiborom Bartom predbežne dohodli, že hala v kasárňach bude mať samostatný vchod a bude od ostatnej časti priemyselnej zóny oddelená oplotením. Podľa slov Špitálovej projekt prednesú aj na rokovaní mestského zastupiteľstva.

Ďalším financiám na krytý skatepark sa potešili aj samotní skateboardisti. Ako pre Rimava.sk povedal Daniel Lindiš, mnohí sa tejto záľuby vzdali práve preto, že v Rimavskej Sobote ani blízkom okolí nie sú dobré podmienky. Podľa jeho slov prekážky a rampy, ktoré si svojpomocne vybudovali pri amfiteátri, sa často stávajú terčom vandalov a zlodejov. „Do haly títo ľudia nebudú mať prístup. Krytý skatepark je okrem toho veľkou  výhodou hlavne v zime a na jeseň, keď nie je pekné počasie. V hale plánujeme vytvoriť aj priestor pre inline korčuliarov,“ avizuje 23-ročný vysokoškolák.

Nadácia Orange v rámci grantového programu Šanca pre váš región podporila 64 projektov celkovou sumou 120 tisíc eur. Zámerom projektu Na skejte po celý rok je vytvoriť v Rimavskej Sobote atraktívny krytý skatepark s kvalitným povrchom a profesionálnymi prekážkami.  Podobne vybavený areál sa nachádza najbližšie v maďarskom Miskolci.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross