No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najbližšie dni v okolí T. Vrchu budú patriť najlepším cyklistom, zažijú Peklo Gemera

Najbližšie dni cesty v okolí vodnej nádrže Teplý Vrch budú patriť najlepším cyklistom. Zabojujú o čo najlepšie umiestnenie na okruhu Peklo Gemera a časovke do vrchu na Lipovec v okrese Rimavská Sobota. Organizátori privítajú prvých cyklistov už v piatok, 5. júla, registrovaných aj sviatočných. V poradí 3. ročník Veľkej ceny Gemera bude aj tento rok súčasťou v rámci Slovenského pohára v cestnej cyklistike Masters. Súčasťou pretekov s približne stovkou cyklistov budú aj dopravné obmedzenia. Ako uviedol riaditeľ pretekov Ondrej Bakša, vodičov prosia o ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov organizátorov. V piatok podľa možností zároveň odporúčajú vodičom trasu na Teplý Vrch smerom cez Veľký Blh a nie Padarovce. Podľa Bakšu ide o preteky, ktoré majú veľmi dobrý ohlas medzi cyklistami. „Páči sa im prostredie trate, organizácia," povedal pre Rimava.sk Bakša s tým, že aj tento rok sa bude súťažiť o sponzorské bicykle. Chýbať nebude súťaž rodičov alebo starších súrodencov na Lipovec, kde sú z tejto, pre nich jedinečnej, akcie podľa Bakšu veľmi radi.

Pretekári sa na Peklo Gemera vydajú spred ZŠ Teplý Vrch o 10-tej hodine. Postupne ich bude čakať jeden až tri okruhy podľa jednotlivých výkonnostných kategórií. Tridsať kilometrová trasa povedie cez Ostrany, Lukovištia, Horné Zahorany, Vyšnú Pokoradz, Nižnú Pokoradz a Padarovce. Posledné príjazdy do cieľa sú predpokladané o 14:30 hod.

O deň neskôr si to cyklisti rozdajú v jazde do vrchu na neďaleký Lipovec kde ich čaká 300 metrové prevýšenie. Štartovať budú pri odbočke na Hostišovce vo výške 223 mnm. Takmer desaťkilometrová trasa povedie cez Budikovany, Slizké až na Lipovec. Pretekári MRC vyrazia na trať v minútových intervaloch za bežnej premávky na málo frekventovaných cestách. Verejné preteky sú podľa organizátorov určené výhradne pre rekreačných cyklistov bez licencie SZC a triatlonovaej únie.

Zdroj: Rimava.sk, ckrs.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross