No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Najväčšie sídlisko v meste opäť bez vody, školáci majú skrátené vyučovanie

ilustračné fotoNajväčšie sídlisko v Rimavskej Sobote, Sídlisko Západ, ostalo kvôli poruche na potrubí bez vody. Tento rok je to už druhýkrát. Dve základné školy mali skrátené vyučovanie. Ako pre Rimava.sk potvrdili riaditelia tamojších základných škôl, tentokrát boli s problémom oboznámení dopredu a vedeli sa na situáciu pripraviť, skrátené vyučovanie ich však neminulo. „Máme ten istý režim ako minule, vyučovacia hodina má namiesto 45 minút iba 30,“ povedal Peter Černý, riaditeľ ZŠ Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote. Zároveň dodal, že nemôžu pustiť prevádzku aj kvôli toaletám. Podľa jeho slov budú musieť po opätovnom spustení vody popoludní skontrolovať všetky vodovodné kohútiky, ako aj splachovacie zariadenia, aby nepretekali. „Bolo nám to oznámené v dostatočnom predstihu, dali sme nabrať vodu. Vyučovanie je však skrátené,“ uviedol pre Rimava.sk Štefan Orosz, riaditeľ ZŠ. M. Tompu, ktorá má časť školy aj na Ulici Novomeského (v jej priestoroch je aj Súkromná SOŠ, pozn. red.).

Porucha je tentokrát pri Domove dôchodcov, vytekajúca voda na cestu bola podľa informácií oficiálnej internetovej stránky Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti ohlásená v sobotu dopoludnia. Predpokladaný termín ukončenia prác je do dnes, 14-tej hodiny. Bez vody je okrem sídliska aj nová časť Sobôtka, rekreačný areál Kurinec ako aj lokalita Močiar.

Mráz a následné roztápanie spôsobili v okrese Rimavská Sobota od konca decembra na verejnom vodovode viacero porúch. V prípade Sídliska Západ bola havária na Kirejevskej ulici pred približne dvomi týždňami. Vytekajúca voda v priebehu noci zaplavila parkovisko, okolie Zimného štadiónu až po Domov dôchodcov. Najbližšia časť parkoviska bola od blata, ktoré vyplavila unikajúca voda. Cestu museli čistiť pracovníci Technických služieb pomocou traktora a radlice.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross