No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nalaďte sa na pravú rómsku zábavu: Festival Balvalfest nás čaká už o niekoľko dní + PROGRAM

Balvalfest 2022. Foto: Rimava.sk

KOKAVA NAD RIMAVICOU – Medzinárodný gypsy festival Balvalfest sa aj v tomto roku uskutoční na amfiteátri v Kokave nad Rimavicou.

19. augusta nás bude čakať 22. ročník podujatia, na ktorom sa objavia známe mená zo Slovenska i zahraničia. Podujatie odštartujú už o 15-tej hodine.

Festival plný rómskej kultúry aj tento rok predstaví divákom to najlepšie zo speváckej a tanečnej scény. Zvučné mená slovenských i zahraničných interpretov podľa organizátorov pritiahnu milovníkov rómskej hudby. 

„Prezentovanie profesionálnych rómskych umelcov a hudobných zoskupení považujeme za dôležitý prvok zachovania kultúry a tradícií pred oslovenou verejnosťou rómskej menšiny, jej kultúrneho dedičstva s cieľom pozdvihnutia sebavedomia a identity,“ uviedol pre Rimava.sk Vladimír Sendrei, predseda Kultúrno – výchovného občianskeho združenia Láčho drom, ktoré je organizátorom Balvalfestu. 

Pokračoval, že organizáciou jednodňového hudobného festivalu chcú tvorcovia šíriť rómsku kultúru. "A to pre jej zachovanie a nie menej dôležitým poslaním projektu je aj pozitívna reprezentácia rómskej kultúry a priblíženie rómskej kultúry majoritnému obyvateľstvu, aby ju aj široká verejnosť bližšie spoznala,“ dodal organizátor.

Podujatie je spolufinancované zo zdrojov Kultminor.

Program, ktorý vás bude čakať na tohtoročnom Balvalfeste:


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross