No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Namiesto opravy vlastnej kotolne napoja školu v Tornali na centrálneho dodávateľa tepla

tornala-msuTornaľská samospráva má napojiť Základnú školu P. J. Šafárika na centrálny rozvod tepla. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva, zmluvu s dodávateľom má primátorka podpísať v najbližších dňoch. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla primátorka Tornale Anna Szögedi, v škole bolo 14 starých kotlov, z ktorých viac ako polovica bola nefunkčná, investícia do obnovy kotolne by bola pritom vysoká. „Našou snahou je ušetriť výdavkovú časť a potom robiť z úspor. Všetky projekty u nás smerujú k tomu," povedala a dodala, že centrálny dodávateľ tepla, spoločnosť Stefe, zainvestuje do kotolne približne 60 tis. eur.
"Myslíme si, že nákladovo a aj z hľadiska údržby to bude pre mesto dobré riešenie," povedal prednosta úradu Ladislav Nagy, podľa ktorého by náklady pre mesto predstavovali viac ako 100 tis. eur. "Možnosti boli rôzne ale príslušná komisia pri mestskom zastupiteľstva ako aj samotní poslanci rozhodli takto," podotkol prednosta a dodal, že pokiaľ rozširujú možnosti dodávateľa tepla, tak tým pádom dôjde aj k zlacneniu dodávky aj pre obyvateľov v panelových domoch. „Pomôžeme aj obyvateľom mesta a vyriešime zároveň aj vykurovanie základnej školy," uzavrel Nagy.

Základnú školu čaká aj oprava strechy, výmena strešnej krytiny a krovu. Samospráva financie získala z príspevku ministerstva školstva na odstránenie havarijných situácií vo výške 80 tis. eur. “Bola to najviac schátraná budova. Najprv sa menili okná, potom sme budovu zateplili a teraz ideme robiť novú strechu a kotolňu. Po energetickej stránke by to už naozaj malo byť v poriadku,” povedala primátorka.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross