No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Napriek slabšej prírodnej nádielke snehu sú niektoré lyžiarske strediská v okolí v prevádzke

4. januára 2019 |  | | |

V posledných dňoch sa pani zima rozhodla zasnežovať. Zatiaľ si však región Gemer-Malohont až tak nevšimla ako ostatné časti Slovenska. Napriek tomu niektoré vyššie položené lyžiarske strediská v okolí hlásia dobré podmienky na lyžovanie.

Jedným z najbližších je Ski Zbojská odkiaľ hlásia 30 centimetrov snehu. Ako povedal pre Rimava.sk vedúci prevádzky strediska Miloš Alberty, na svahu je kombinácia prírodného a umelého snehu. Podľa jeho slov sú podmienky na lyžovanie veľmi dobré. „Máme aj pekné počasie, takže lyžuje sa naozaj veľmi dobre,“ podotkol.

Lyžuje sa aj v stredisku Kokava – Línia, kde 60 centimetrov vysoká vrstva snehu je taktiež kombináciou prírodného i umelého snehu. Podľa jedného z konateľov Ski centra Línia Františka Auxta, sú podmienky na lyžovanie taktiež výborné. „Nasnežili sme prašan a v zasnežovaní budeme pokračovať, aby sme boli v prevádzke až do marca,“ priblížil. Ako ďalej povedal, lyžovačke praje aj počasie. Podľa jeho slov je na svahu slnečno. „Takže lyžiari si prídu na svoje,“ poznamenal.

Dobré podmienky na lyžovanie hlási aj stredisko Látky – Hotel Royal ako aj stredisko Hriňová – Košútka, v oboch strediskách je 30 centimetrová vrstva snehu. Počasie však nepraje strediskám Bánovo a Rejkovo pri Tisovci či Skorušiná pri Klenovci, ktoré sú odkázané na prírodný sneh.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross