No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nepriaznivý vývoj nezamestnanosti sa spomalil. Do Yury hľadajú 90 pracovníkov

Nepriaznivý vývoj nezamestnanosti v okrese Rimavská Sobota, ktorý mal v uplynulých mesiacoch stúpajúcu tendenciu, sa spomalil. Ako uvádza Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, podľa júnovej štatistiky predstavuje nezamestnanosť 20,4 percenta. V porovnaní s predošlým mesiacom je to mierny pokles.

Článok pokračuje pod reklamouZačiatkom roka nezamestnanosť predstavovala zhruba 15 percent. Jej najväčší nárast bol v mesiacoch apríl a máj. O zamestnanie sa v Rimavskosobotskom okrese aj naďalej uchádza takmer osem tisíc ľudí. Ako Rimava.sk už v uplynulých mesiacoch informoval ÚPSVaR Rimavská Sobota, najviac ľudí prišlo o prácu v spätosti s koronavírusom. Ústredie v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu stoplo väčšinu projektov. Tie sa v súčasnosti však už rozbiehajú.

Okrem absolventskej praxe sú aktuálne aj príspevky pre materské školy či projekt pre poľnohospodárov. Podľa najnovších informácií z ÚPSVaR rozbiehajú aj ďalší pozastavený projekt pre mladých do 29 rokov – Praxou k zamestnaniu 2. Jeho cieľom je vytvorenie nových pracovných miest pre mladých ľudí za účelom získania alebo zvýšenia odborných zručností, vedomostí a praktických skúseností.

Z celkovej ponuky práce v spolupráci s ÚPSVaR hľadajú asi najviac ľudí do výroby v spoločnosti Yura Eltec Corporation Slovakia. Podľa zverejneného inzerátu z 22. júla má spoločnosť záujem zamestnať 90 ľudí. Kvôli plánovanej dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke v Yure bude ponuka aktuálna až v auguste. Pracovníci úradu práce po uplynutí tejto doby plánujú robiť aj nábor.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross