No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Niektoré oddelenia knižnice dostávajú nový šat, zatiaľ sú zatvorené

perex-kniznicaKnižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote sa dočká vynovených oddelení. Po minulotýždňovom vypratávaní desaťtisícky kníh z náučného oddelenia sa pracovníci pustili do obnovy podlahy, detské oddelenie sa naopak poteší novým oknám.

kniznica-m-hrebendu1Na rekonštrukciu podlahy ako aj na výmenu okien na detskom oddelení získala knižnica finančné prostriedky vo výške približne 14 tis. eur z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý je jej zriaďovateľom. Rekonštrukčné práce má v rukách firma Stavoservis z Veľkého Blhu, okres Rimavská Sobota.

„Počas minulého týždňa bola knižnica z dôvodu vypratávacích prác zatvorená, bibliobox však naši čitatelia využili doposiaľ asi najviac. Počas tej doby sme spoločnými silami vypratali náučné oddelenie,“ uviedla pre Rimava.sk riaditeľka knižnice Táňa Mikitová, podľa ktorej bola podlaha na náučnom oddelení v dezolátnom stave.

Podľa jej slov by sa celá rekonštrukcia mala ukončiť do konca októbra. „Keďže je to na náučnom po toľkých rokoch celé vypratané chceli by sme to aj vymaľovať,“ dodala riaditeľka.

Čitatelia, malí i veľkí, sa však kvôli prácam na oddeleniach nemusia obávať o výpožičky. Ako poznamenala riaditeľka hoci je náučné a detské oddelenie zatvorené, knihovníčky ochotne pomôžu s výpožičkami.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Knižnica Mateja Hrebendu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross