No active "ca-sidebar-197687" sidebar

NOVEMBER 89: Na Hlavnom námestí sa aj tento rok stretli protagonisti Nežnej revolúcie

25. novembra 2017 |  | 

Na Hlavnom námestí sa aj tento rok stretli protagonisti Nežnej revolúcie v Rimavskej Sobote. Novembrový podvečer sa ich tu približne pred týždňom stretlo už len pár. „Je nás pramálo, nevadí, niekedy menej je viac,“ zhodnotil situáciu Tibor Durdjak, ktorý aj tento rok prišiel s básňou - 28 rokov po tom. Ako doplnil, podstatné je to, že nezabudli na chvíle, keď si ako idealisti mysleli, že zmenia svet. Na stretnutie prišiel v záchranárskej bunde, ktorú mu podľa jeho slov symbolicky dal vysokopostavený predstaviteľ spoločnosti Falck, aby zachránil Slovensko.

Minútou ticha navrhol uctiť si pamiatku zosnulých lekár Dušan Rybár, zároveň pripomenul, že k novembrovým udalostiam sa pripojili v nemocnici ako klub nezávislých zdravotníkov.

„Stretávame sa tu vždy s takým zvláštnym pohnutím, pocitom,“ povedal Jaroslav Bagačka, vtedajší okresný predseda Verejnosti proti násiliu, podľa ktorého udalosti netreba brať len negatívne.

„Treba vidieť aj to pozitívne,“ uviedol Bagačka, podľa ktorého boli slobodné voľby či sloboda cestovania. Zároveň však podotkol, že sú aj samozrejme zhrození tým, že spoločnosť si akosi neváži niektoré vymoženosti. Za dôležité považuje aj to, že okrem ľudí, ktorí sa okolo revolúcie pohybovali, sa k hodnotám pridali aj ďalší a dodnes ich vyznávajú. „To si myslím, že je ešte dôležitejšie, ako to, kto tam bol a kto je tomu verný a chcel by v tom ďalej pokračovať,“ zdôraznil Bagačka a dodal, že by chcel pri 30. výročí, aby boli početnejší a predstavovali alternatívu k politickým stranám.

Viac zo stretnutia si môžete pozrieť vo videu Martina Nvošku

 


28 rokov po tom
(Tibor Durdjak)

Čo zmenilo sa za dvadsaťosem rokov ??
Nuž - zhoršilo sa - bedači bez nárokov...

Zas svine pažravé chránia si svoj válov,
a - stále málo im,a stále málo!! málo!!!

Bedač  odtrpí si
od rokov na to zvyklá
zvolí zas volov si
ako si zvoliť zvykla!

Marazmus štátu úbohosti
pomali preniká až do kostí,
keď bezprávím právo ich !!!

Výsmechomn paragrafy.
Zlodejov satanských
iste raz skaza trafí,

za všetky podlosti,krivdy
lúpeže a vraždy...

Nech títo zlodeji
zostanú v pekle navždy !!

Zdroj: Rimava.sk, FOTO a VIDEO Martin Nvoška


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross