No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nový investor sa má usídliť v Hnúšti. O podporu štátu žiadajú dve spoločnosti

msu-hnustaNový investor, ktorý avizuje príchod do okresu Rimavská Sobota a žiada štát o finančnú podporu, sa má usídliť v Hnúšti, konkrétny areál zatiaľ vybratý nemá. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ spoločnosti Hyca Pavol Cagáň, na výber majú v Hnúšti viacero možností a zvažujú alternatívy podľa súčasného technologického vybavenia. „Zatiaľ sme nič nekúpili,“ uviedol riaditeľ spoločnosti, ktorá plánuje vyrábať návesy na nákladné autá a celková investícia by sa mala pohybovať vo výške viac ako milión eur. Jednou z alternatív je podľa našich informácií aj bývalá budova pekární neďaleko technických služieb mesta.

„Komunikovali sme spolu približne pred mesiacom. Je to investor zo strojárskeho odvetvia, iného ako sme v Hnúšti mali, ale som veľmi rád a budem im nápomocný,“ povedal pre Rimava.sk primátor mesta Michal Bagačka, podľa ktorého má ísť o prvé výsledky podľa zákona o štátnej pomoci menej rozvinutým okresom. „Nabudil investorov o väčší záujem o náš región,“ dodal Bagačka, poslanec NR SR, ktorý bol predkladateľom tohto návrhu. Podľa informácií Ministerstva hospodárstva SR už investor požiadal štát o poskytnutie pomoci vo výške 660 tisíc eur a zámer je v procese medzirezortného pripomienkového konania, schvaľovania investičnej pomoci. Zástupca investora Pavol Cagáň pre Rimava.sk avizoval, že priestory v Pezinku majú už malé a kapacitne nepostačujú ich expanzii. Zamestnať podľa neho plánujú približne 20 ľudí. V závode plánujú ročne vyrobiť 125 kusov návesov. Dosiahnutie plnej výrobnej kapacity je naplánované na rok 2018.

„Môžeme potvrdiť, že MH SR aktuálne eviduje dva rozpracované investičné zámery v okrese Rimavská Sobota. Spoločne plánujú vytvoriť minimálne 40 nových pracovných miest a preinvestovať viac ako 2,5 mil. eur,“ uviedol hovorca ministerstva hospodárstva Maroš Stano. Zároveň dodal, že v rámci najmenej rozvinutých okresov evidujú celkovo deväť investičných zámerov, ktoré plánujú vytvoriť takmer 500 nových pracovných miest a preinvestovať takmer 50 mil. eur. Okrem spoločnosti Hyca by druhým investorom mala byť spoločnosť Versaco, ktorá v Hnúšti už odkúpila priestory v priemyselnom parku a presťahovala sa tam z Rimavskej Soboty.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross