No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O bronzovú medailu na Európskom pohári juniorov sa zaslúžil džudista Viktor Ádám

16. júna 2022 | | |  | 
Zdroj: European Judo Union

V apríli tohto roku odchovanec TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota Viktor Ádám, ktorý prestúpil do Dukly Banská Bystrica, len dúfal, že mu medaila na majstrovstvách v džude už vyjde - dnes je tento jeho sen naplnený. Na Európskom pohári juniorov si vybojoval bronz vo váhe do 100 kilogramov a namiesto oddychu po dobrom výkone hneď odcestoval do Gruzínska, kde sa pripravuje na dúfajme ďalšie výhry na MSJ.

Ako dlho si sa pripravoval na túto súťaž?

Nemal som nijako pozmenené tréningy v porovnaní s inými súťažami. My máme akoby celoročnú prípravu. Maximálne pred zápasom pozmeníme maličkosti v plánoch. Napríklad nedvíhame ťažké činky, ale viacej trénujeme rýchlosť.


Prečítajte si tiež: Džudista Viktor Ádám o svojom sne: Dúfam, že tento rok mi medaila už vyjde


Článok pokračuje pod reklamou


Upravuješ pred súťažou svoj jedálniček?

Nezvyknem si ho meniť pravidelne, ak sa tak niekedy stane, je to kvôli tomu, že mám o dáke dva kilogramy viac, ako by som mal mať do mojej kategórie.

Aké boli pre teba dni pred súťažou?

Do Rakúska sme prišli dva dni pred Európskym pohárom, v piatok sme boli v saune a v sobotu sme mali tréning. Našťastie som mal dobrú váhu, takže som veľa nemusel spaľovať. V sobotu večer sme mali váženie, neskôr sme sa dobre najedli a doplnili vitamíny. V nedeľu ráno sme sa rozcvičili a čakali na zápasy, ktoré sme mali pred sebou.

Čakali na teba nároční súperi?

Určite boli nároční, ale na týchto súťažiach to funguje tak, že sme akoby na jednej rovine. V zápase už ide o to, kto prvý urobí chybu a kto to vychytá. Počul som už predtým o svojich súperoch, sú to chalani, ktorí vedia, čo robia.

Ako podľa teba dopadli tvoje zápasy? Si spokojný s výsledkom?

Podľa mňa to dopadlo veľmi dobre, som spokojný. Mrzí ma iba prehratý zápas s Japoncom, bol technicky dobre pripravený, to mu musím uznať.

Mohli ste si mesto Graz pozrieť aj z inej perspektívy ako súťažnej?

Toto mesto sme nestihli spoznať, pretože hneď po súťaži sme museli odcestovať.

Na aké boje sa budeš pripravovať nasledujúce mesiace?

Momentálne sme v Gruzínsku na ďalšom sústredení, na ktorom sa pripravujeme na Majstrovstvá sveta juniorov. Predtým by sme mali ešte stihnúť zápasy v meste Paks v Maďarsku a v Prahe. Ale tých, ktorí už majú medaile, čaká „istý svet“ a im sa už ani neoplatí ísť do toho Maďarska. Pravdepodobne sa to teda zredukuje a niektorí tam pôjdu a niektorých čaká len Praha.

Viktor Ádám ako hosť na Grand Prix v Rimavskej Sobote.

Autorka: Eunika Laščáková

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross