No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obce čakajú napínavé voľby na starostu, v R. Seči a V. Skálniku kandidujú aj tí bývalí

perex-volby-rim-zaluzanyObyvatelia niektorých obcí vo volebnom obvode Rimavská Sobota pristúpia po parlamentných voľbách opäť k volebným urnám už v novembri. Svojich zástupcov si zvolia medzi poslancami aj starostami. Kým v Poproči kandidátnu listinu podal jeden záujemca o starostovské kreslo, vo Vyšnom Skálniku, Fige či Rimavskej Seči je kandidátov viac. Napínavosť volieb zrejme zabezpečí aj opätovný záujem o kreslo aj bývalých starostov či starostiek.

Spomedzi piatich obcí, kde si 5. novembra, budú občania voliť svojho kandidáta, je najväčší záujem o starostovské kreslo v obci Rimavská Seč s približne 2 tis. obyvateľmi. Podľa informácií z odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Rimavská Sobota tu kandidátne listiny odovzdali štyria záujemcovia. V obci šéfoval Štefan Vavrek, ktorý však prijal ponuku splnomocnenca vlády SR Ábela Ravasza pre rómske komunity a stal sa jeho zástupcom. Do funkcie dočasne nastúpila jeho zástupkyňa, Beáta Gaiblová, nezávislá poslankyňa obecného zastupiteľstva a terajšia kandidátka na post starostu. O funkciu sa však uchádza aj niekoľkonásobná bývalá starostka Márta Stubendek, ako aj Július Buša a Štefan Várady.

Vo Vyšnom Skálniku kandiduje bývalý starosta aj starostka

Traja kandidáti chcú viesť obec Figa, kde podľa terajšieho nezávislého zástupcu obce Tibora Sklenárika chce tento post zastávať aj Rudolf Máté a Petr Máte. Zaujímavá situácia nastala aj v obci Vyšný Skálnik, kde sa starosta Miroslav Labanc po viac ako roku vzdal svojej funkcie. Opätovne sa o funkciu starostu uchádza Ján Durmis, ako aj bývalá starostka Veronika Muránska. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil Adrián Cavar, terajší poverený zástupca obce a poslanec obecného zastupiteľstva.

V Poproči starostovi stačí jeden hlas

Opačný problém majú v obci Poproč, ktorá patrí počtom obyvateľov k najmenším na Slovensku. Bývalý starosta Ján Kvaka tu odišiel do predčasného dôchodku. Spomedzi viac ako 20 obyvateľov sa ku kandidatúre odhodlal Ľubor Kavaka. Podľa informácií Okresného úradu kandidátnu listinu podal ako jediný. „Ja by som sa vzdal, keby sa niekto prihlásil, ale už sa nemôže,“ povedal s úsmevom Kvaka, ktorý obec zatiaľ vedie.

V poradí piatou obcou v obvode, kde si budú občania voliť starostu, sú Magnezitovce v okrese Revúca. V obci Dolné Zahorany a Petrovce budú obyvatelia voliť poslanca. Dátum volieb do orgánov samospráv obcí určil predseda NR SR na sobotu, 5. novembra.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross