No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obce môžu na svoje zveľadenie získať tisíce eur

19. septembra 2011 |  | | |

Zmodernizovať rekreačné zóny, vybudovať ihriská alebo drobnú architektúru, opraviť pamätihodnosti či zveľadiť verejné priestranstvá budú môcť obce v regióne prostedníctvom Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont. Tá opäť vyhlásila ďalšie dve výzvy na predkladanie projektov, potrvajú do polovice novembra. Ako ďalej Rimava.sk informovala manažérka MAS Miroslava Kubaliaková,  vo výzvach je vyčlenených spolu viac ako 456 tisíc eur. Najnižšia suma, ktorú môžu obce získať, presahuje 6 600 eur, najvyššia 66 tisíc.

Podľa slov Kubaliakovej boli rovnako zamerané výzvy vyhlásené aj v decembri 2009 a  v septembri 2010. Prvých 7 obcí, ktoré uspeli vo výzvach z decembra 2009, už v prevažnej miere ukončilo realizáciu projektov a v súčasnosti spracúvajú žiadosti o preplatenie finančných prostriedkov. Medzi podporenými projektmi bola prvá etapa rekonštrukcie mestskej budovy na knižnicu v meste Hnúšťa, rekonštrukcia kultúrnych domov v obciach Lukovištia, Teplý Vrch, Čerenčany a úprava verejných priestranstiev v obci Hrachovo, Rimavské Brezovo a Španie Pole.
V roku 2010 schválila MAS MALOHONT ďalších 14 projektov, ktoré ešte stále čakajú na kontrolu zo strany Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross