No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obce na juhu okresu majú za sebou jarné upratovanie, odpad zbierali aj úradníci

Obce na juhu Rimavskosobotského okresu majú za sebou jarné upratovanie, do ktorého sa okrem aktivačných pracovníkov zapojili aj zamestnanci tamojších obecných úradov. Spoločne tak v Mikroregióne Blžská dolina, do ktorého patria obce Bátka, Dulovo, Radnovce, Rakytník, Tomášovce, Uzovská Panica, Vieska nad Blhom a Žíp, vyzbierali 2 tony odpadu popri cestách.

„V niektorých obciach s upratovaním začali už uplynulý piatok. V našej obci sme sa do toho pustili v pondelok ráno,“ povedal pre Rimava.sk Peter Hencz, starosta obce Bátka a zároveň predseda Mikroregiónu Blžská dolina. Ako ďalej priblížil, v každej obci sa jarného upratovania zúčastnilo približne 10 ľudí, ktorí zbierali odpadky najmä popri cestách v jednotlivých samosprávach. A hoci podľa starostu aktivační pracovníci pravidelne čistia ulice v obciach, poriadok popri hlavných komunikáciách urobí dobrý dojem aj na prechádzajúcich šoférov či cyklistov.

Upratovanie v dedinách však tým jarným neskončilo. Ako Hencz avizoval, takúto akciu by chceli v mikroregióne robiť dvakrát do roka. „Chceli by sme z toho urobiť takú tradíciu,“ zakončil starosta Hencz.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Obec Bátka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross