No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obvinili ženu, ktorá chovala v byte desiatky mačiek. Niektoré jej uhynuli

Do prípadu uhynutých a týraných mačiek v Lučenci bola zapojená aj polícia. Ženu, ktorá desiatky mačiek chovala v byte polícia obvinila. Podľa informácií banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej z prečinu zanedbania starostlivosti o zvieratá obvinili 64-ročnú Lučenčanku. „Z nedbanlivosti spôsobila smrť piatich mačiek a taktiež trvalé následky na zdraví najmenej u ďalších piatich mačiek, o ktoré sa starala 15 rokov,“ uviedla policajná hovorkyňa. V byte obvinenej boli podľa Faltániovej ešte v septembri 2018 nájdené dve mŕtve mačky, ktoré veterinárny lekár neškodne odstránil, aby sa zamedzilo akémukoľvek ohrozeniu zdravia občanov. Celkovo z bytu odniesli viac ako 30 mačiek, viaceré boli podvyživené a niektoré uhynuli aj napriek tomu, že im bola poskytnutá odborná veterinárna starostlivosť. „Ich chov bol realizovaný v nevyhovujúcich podmienkach, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou zapríčinili ich ťažkú podvýživu a hlbokú svalovú atrofiu,“ doplnila Faltániová.
„Kto z nedbanlivosti spôsobí smrť alebo trvalé následky na zdraví viacerých zvierat, ktoré vlastní alebo o ktoré je povinný sa starať tým, že zanedbá potrebnú starostlivosť o tieto zvieratá, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Hasičov aj mestskú políciu upozornila na trpiace mačky ešte v septembri Renata z Lučenca, ktorá je aj ochrankyňa zvierat. Hasiči museli vtedy vyjsť k oknu rebríkom aby vybrali zaseknutú mačku z okna. Podľa veterinárov boli zvieratá nielen choré, ale javili aj známky týrania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross